Urządzenie małej kuchni w bloku powinno być poprzedzone dokładnym przemyśleniem jej rozkładu. Rozmieszczenie mebli i niezbędnych sprzętów na niewielkiej powierzchni ma niebagatelne znaczenie na jej funkcjonalność i ostateczny wygląd. Na co zwrócić uwagę, żeby nie popełnić żadnych rażących błędów?
Kuchnia skrojona na wymiar sprawdzonym rozwiązaniem na mniejszych powierzchniach użytkowych
Pierwszym krokiem podczas remontu tego ważnego pomieszczenia jest zrobienie dokładnych pomiarów. Sprawdzony fachowiec wykona je szybko i precyzyjnie. Kuchnia w bloku wcale nie musi kojarzyć się z dyskomfortem i poczuciem braku przestrzeni. Kupno gotowych mebli kuchennych niekiedy jest bardzo trudne, jeśli posiadacz mieszkania nie ma zbyt dużo miejsca. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie więc wykonanie ich na wymiar. Jest to dobry wybór, bo mieszkańcy sami mogą dobrać odpowiedni rodzaj oraz ilość szafek i szuflad, w których pomieszczą wszystkie akcesoria kuchenne. Tak zaprojektowana kuchnia w bloku pomieści również niezbędną żywność.
Sprzęt AGD i umeblowanie istotnym elementem praktycznej kuchni
Lodówka, zmywarka, piekarnik czy mikrofalówka też zmieszczą się w kuchni w bloku o ograniczonym metrażu. Wystarczy wybrać tylko te o mniejszych gabarytach. Dostępna na polskim rynku różnorodna szerokość tych niezbędnych urządzeń pozwala na swobodne wkomponowanie ich w resztę kuchennej zabudowy i uzyskanie dzięki temu przestronnego, wygodnego w codziennym użytkowaniu wnętrza.
Niedowiarkom z pewnością spodoba się wiadomość, że mniejsza kuchnia w bloku pomieści również nieduży stół z krzesłami. Dla uzyskania jeszcze bardziej zadowalających efektów blat służący do spożywania posiłków może zostać zamontowany do ściany nieco wyżej, a obok wystarczy postawić modne już od kilku sezonów hokery – stołki barowe.
Odpowiednia kolorystyka kluczem do stworzenia harmonijnej spójności
Wbrew pozorom odcienie ścian mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd kuchni w bloku. Powszechnym zabiegiem stosowanym w niewielkich pomieszczeniach jest użycie farb lub kafelków w jasnych barwach, ponieważ taka architektoniczna sztuczka sprawia, że wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Wcale nie musi to być tradycyjna biel, lecz delikatne pastele, ciepłe beże lub stonowana, niezbyt ciemna, elegancka szarość. Fronty kuchennych szafek również mogą być jaśniejsze. Klient ma możliwość jeszcze wybrać meble z połyskiem lub w modnym ostatnio macie.Jeśli decyzje właścicieli mieszkania będą trafne, to na pewno unikną rozczarowań i po zakończeniu prac remontowych będą chętniej spędzać czas na przygotowywaniu pysznych dań oraz cieszyć się swoją odnowioną kuchnią w bloku.