Sen w życiu każdego człowieka jest naprawdę ważny. Według badań, dorosły człowiek powinien spać 6-8 godzin dziennie. Rzadko kto w obecnych realiach poświęca tyle czasu na sen, co sprawia, że nie jesteśmy w pełni zregenerowani.
Komfortowy sen dla alergika
Wielu z nas stara się, aby ich sen był naprawdę przyjemny, dlatego dba o to, aby sypialnia była ciepła i przytulna. Takie zadanie jest utrudnione dla alergików, ponieważ niektóre typy kołdry przyciągają kurz, co powoduje wzmożony rozwój roztoczy. Obecnie alergia na roztocza jest coraz bardziej powszechna i zaczyna być uważana za chorobę cywilizacyjną.
Alergia na roztocza dotyka osoby w każdym wieku. Już u dzieci możemy zaobserwować pierwsze objawy, takie jak katar, kaszel, wysypka i swędzenie. Alergia powinna być łagodzona pod kontrolą specjalisty.
Różnica między kołdrą dla alergika a kołdrą hipoalergiczną
Roztocza żywią się ludzkim martwym naskórkiem, dlatego chętnie gromadzą się w kołdrze, ponieważ podczas snu wiele naskórka pozostaje w pościeli. Jeżeli wybierzemy dobrą kołdrę dla alergika, alergeny nie będą gromadzone.
Przy zakupie Kołdry dla alergika warto pamiętać, że kołdra hipoalergiczna nie wystarczy. Kołdra hipoalergiczna jest wykonana z materiałów, które są powszechnie uważane za nieuczulające. Świadomość, że sam produkt nas nie uczuli nie jest wystarczająca, ponieważ i tak mogą tam się gromadzić uciążliwe alergeny. Przy wyborze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy kołdra jest antyroztoczowa lub antyalergiczna, a nie hipoalergiczna.
Cechy dobrej kołdry antyalergicznej
Kołdra antyalergiczna pozwala na wyeliminowanie chociaż częściowo uciążliwych objawów. Przy jej zakupie kierujemy się wyborem odpowiedniego materiału wierzchniego i wypełnienia. Patrzymy także na posiadanie certyfikatu oraz na wymiary.
Materiał wierzchni powinien być nieuczulający oraz nadający się do prania w wysokich temperaturach, ponieważ tylko w taki sposób wyeliminujemy roztocza. Wypełnienie kołdry antyalergicznej powinno się składać z lekkich materiałów syntetycznych, co zapewni oddychanie skóry oraz uniemożliwi rozwój alergenów.
Najważniejszym certyfikatem jest Oeko-Tex Standard 100, co daje nam informację, że wypełnienie oraz warstwa wierzchnia nie zawierają niekorzystnych dla zdrowia materiałów.