Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze rodzaje drzwi wejściowych

Znajdują się w każdym obiekcie budowlanym. Potrafią poprawić wygląd dowolnego domu, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo oraz ogólną jakość życia wszystkich jego użytkowników. Mowa oczywiście o drzwiach wejściowych, bez których budynek zawsze byłby niekompletny. Wykonywane z różnorodnych materiałów, za każdym razem przyjmują inne właściwości.

Drzwi drewniane

Mimo iż coraz częściej zastępują je drzwi wejściowe aluminiowe, te drewniane wciąż są najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez klientów. Doskonale izolują ciepło i są uznawane za produkty energooszczędne. Równie dobrze radzą sobie z izolowaniem dźwięków.

Do największych wad drzwi wykonywanych z drewna należy ich wysoka cena. Za dobrą jakość trzeba zapłacić i z tego powodu produkty tego rodzaju są znacznie droższe od drzwi PCV czy drzwi stalowych.

Drzwi stalowe

Za ich główną zaletę uznaje się podwyższoną wytrzymałość materiału, czyli stali. Drzwi stalowe wytwarza się z ocynkowanych blach lub specjalnych profili, czasem pokrywając je dodatkowymi płytami imitującymi zwykłe drewno. Można je też izolować przy pomocy pianki poliuretanowej.

Wysoka wytrzymałość stali pozwala na tworzenie drzwi antywłamaniowych. Dodatkowo wzmacniane są niesamowicie trwałe i solidne, dlatego trudno jest je jakkolwiek uszkodzić, aby w ten sposób przedostać się do wnętrza budynku. To propozycja dla osób ceniących sobie wysokie bezpieczeństwo.

Drzwi aluminiowe

Drzwi wejściowe aluminiowe coraz szybciej zyskują popularność. Izoluje się je przy pomocy zwykłego styropianu lub, podobnie jak w przypadku drzwi stalowych, pianki poliuretanowej. Aluminium to materiał bardzo sztywny, solidny i trwały. Wykonane z niego drzwi są więc odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Niestety, gdy już dojdzie do uszkodzenia drzwi wejściowych aluminiowych, przeważnie trzeba je od razu wymienić. Nie da się ich naprawiać i jest to jedna z ich największych wad.

Drzwi PCV

Bardzo tanie, dość uniwersalne i często występujące w budynkach mieszkalnych. Drzwi PCV tworzy się z wielokomorowych profili, przeważnie dodatkowo wzmacnianych lepszymi jakościowo tworzywami. Producenci izolują je poprzez uzupełnianie ich konstrukcji styropianem lub pianką poliuretanową.

Drzwi PCV są bardzo łatwe w montażu, dlatego szczególnie upodobały je sobie firmy budowlane. Bez trudu można je także pielęgnować, co z kolei spodoba się ich potencjalnym użytkownikom. Podobnie jak drzwi wejściowe aluminiowe nie są jednak w stu procentach trwałe. Uszkodzone wymagają wymiany – nie da się ich naprawiać.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm