Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzuje się elegancka witryna na wino?

Eleganckie witryny na wino coraz częściej stają się bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz profesjonalnych restauracji. Specjalne szafy stwarzają doskonałe warunki do przechowywania wina, dzięki czemu zawsze będzie można rozkoszować się kieliszkiem ulubionego trunku. Witryny i nowoczesne szafy chłodnicze coraz częściej spełniają także zadania estetyczne.

Co warto wiedzieć?

Głównym zadaniem witryn na wino jest oczywiście stworzenie optymalnych warunków do przechowywania wina. W dużej mierze to właśnie dzięki profesjonalnej witrynie wino nie zepsuje się z czasem i co najważniejsze nie straci na jakości. Witryna na wino zaprojektowana jest w taki sposób, aby sprawnie regulować wilgotność, dopływ świeżego powietrza i optymalne zaciemnienie.

Pamiętać należy również o tym, że wiele gatunków win zyskuje na jakości dopiero z czasem, dlatego też tym bardziej warto przygotować im odpowiednie miejsce do leżakowania. Praktyczne witryny umożliwiają także czyste i wygodne przechowywania butelek z winem. W wielu piwnicach jak łatwo się domyślić warunki czystości pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też aby zabezpieczyć się przed kurzem warto postawić na porządną witrynę.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają mobilne witryny na wino. Ich kluczowym atutem jest to, że można je szybko przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego.

Czym wyróżnia się porządna witryna na wino?

Dobra witryna na wino powinna posiadać panel sterowania, który zapewnia intuicyjną i prostą obsługę. Wiele nowoczesnych witryn chłodniczych wyposażonych jest w numeryczne klawiatury z podświetleniem LED. W najlepszych urządzeniach można zmienić temperaturę z Celsjusza na Fahrenheita.

W ciemnych pomieszczeniach przydać może się także porządne oświetlenie wewnętrzne. Dzięki dobremu oświetleniu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednią butelkę z winem. Wbrew pozorom odgrywa to bardzo ważną rolę, gdyż szafa pozostaje na krócej otwarta.

Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na poziom głośności. Niektóre witryny na wino dość głośno pracują, dlatego też znacząco pogarszają się warunki pracy. Głośność pracy odgrywa ważną rolę, gdy witryna na wino będzie spełniać zadania dekoracyjne w lokalu gastronomicznym.

Witryna na wino dostępna jest w ofercieGastrosilesia.pl.