Skip to content Skip to footer

Czym należy się sugerować przy wyborze obrusu do salonu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiednio dobrany obrus może być ozdobą praktycznie każdego wnętrza. Jak wiadomo kwestia właściwej prezentacji w przypadku salonu nabiera jeszcze większego znaczenia. Czym dokładnie powinny cechować się nowoczesne obrusy do salonu?

Czym należy się sugerować przy wyborze rozmiaru?

Warto wiedzieć, że od wielkości obrusu będzie zależała nie tylko wygoda użytkowania, ale również estetyka. Należy mieć świadomość, że w przypadku klasycznego stołu zalecane jest, by tkanina zwisała maksymalnie 20 cm poniżej krawędzi blatu. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku wyjątkowych okazji klasyczne obrusy mogą zwisać nawet do ziemi. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy postawienie na produkty uszyte z gładkiego i śliskiego materiału.

Z jakiego materiału powinny być wykonane modne obrusy do salonu?

Jak wiadomo niektóre tkaniny można wyprać bez większego problemu, z kolei inne będą wymagały skomplikowanych zabiegów. Najlepiej egzamin zdadzą nowoczesne obrusy do salonu uszyte z plamoodpornych materiałów.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się klasyczne obrusy z żakardu. Warto wiedzieć, że produkt jest bardzo łatwo wyprać, a przy uważnym rozwieszeniu nie będzie potrzeby prasowania. Świetnym rozwiązaniem mogą być również obrusy lniane i bawełniane.

W jakim kolorze powinny być modne obrusy do salonu?

Oczywiście najbardziej klasycznym rozwiązaniem będzie postawienie na śnieżną biel. Osoby, które są zainteresowane ochroną tkaniny przed ewentualnymi zabrudzeniami, mogą podjąć decyzję o położeniu na niej kolorowych serwet. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach doskonale będą prezentowały się haftowane i kolorowe modele. Należy pamiętać, aby przy wyborze barwy uwzględnić stylistykę danego wnętrza.

Godny uwagi jest fakt, że do modnego stylu skandynawskiego najlepiej będą pasowały szare lub żółte obrusy. Z kolei w angielskim salonie najlepiej egzamin zda obrus w różowej barwie. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w omawiane produkty w specjalistycznym sklepie. Pracownicy mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji.