Skip to content Skip to footer

Dokąd iść na obiad? Czyli restauracje w Sandomierzu!

Sandomierz to piękne miasto położone w województwie świętokrzyskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, przez co często nazywane jest naszym polskim Rzymem. Warto je odwiedzić albo jechać tam na wypoczynek. Dlaczego?

Sandomierz – natura, historia i kultura

Przede wszystkim Sandomierz to lekcja historii na żywo. Zachowało się tutaj wiele pięknych zabytków, jak chociażby Rynek czy Zamek. Ponadto to właśnie tutaj znajduje się piękny wąwóz królowej Jadwigi. Oprócz tego miejsce to słynie ze swoich pięknych okolicznych szlaków. To jednak nie wszystko. Sandomierz to także miasto pełne niezwykłych restauracji. Warto zatem wybrać się tu na pyszny obiad. Tylko dokąd?

W pobliżu Rynku czy trochę dalej?

Kiedy wpiszemy hasło „restauracje Sandomierz” w wyszukiwarkę szybko okaże się, że istnieją dwie główne lokalizacje restauracji. Możemy je bowiem podzielić na te, które położone są blisko zabytków i Rynku oraz te położone dalej. Które wybrać? To zależy na pewno od tego, czego szukamy. Jeśli chcemy zjeść prosty, zwykły, tani obiad możemy iść gdzieś dalej.

Warto jednak od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę luksusu i spróbować jakiejś potrawy w bardziej wykwintnej restauracji, położonej np. na samym Rynku. Tu będziemy mieć na pewno niezwykłą atmosferę.

Tanio czy drogo?

Restauracje Sandomierz na pewno można podzielić na te droższe i tańsze jak np http://grillsolo.pl/restauracja/. Nawiązując jeszcze do poprzedniego akapitu można powiedzieć, że na Rynku czy w obrębie innych miejsc turystycznych znajdziemy także całkiem przyjazne naszym portfelom restauracje.

Jeśli jednak już zawitaliśmy do Sandomierza, to warto poznać jego kulturę także kulinarną. Prawie każda restauracja w Sandomierzu ma w ofercie dania staropolskie – warto choć raz ich spróbować. Tego bowiem nigdy nie zjemy w domu.

Jaki typ kuchni?

Oczywiście znajdziemy tu kebaby, pizzerie i inne tego typu miejsca, do których chodzimy często, aby szybko coś przekąsić i zwalczyć głód. Jednakże, jak zostało to wspomniane wcześniej, określenie „Sandomierz restauracja” niesie ze sobą pewną wartość. Tam znajdziemy prawdziwe, dobre jedzenie, wzorowane na dawnych recepturach.

Opinie internetowe – czy warto czytać?

Wielu z nas, chcąc znaleźć dobrą restaurację bierze pod uwagę opinie i recenzje znalezione w internecie. Czy warto się nimi kierować? Tak, ale ostrożnie. Pamiętajmy bowiem, że coś, co innym nie smakowało, może się okazać pyszne dla nas. Jeśli jednak pojawia się kilka opinii na temat nieświeżości potraw czy brudu, warto jednak wybrać inny lokal.