Skip to content Skip to footer

Jak oddzielić salon od kuchni?

Dobrze urządzone mieszkanie to gwarancja wygody i bezpieczeństwa. Każdy domownik musi się czuć w swoim domu dobrze, a każde pomieszczenie powinno być funkcjonalne i praktyczne. Sercem każdego domu jest kuchnia, która powinna wraz z salonem być przede wszystkim wygodna, ale także przyjemna i użyteczna.

Kuchnia i salon jako jedno pomieszczenie, a może dwa osobne?

Bardzo wiele osób na etapie remontu czy budowy domu zastanawia się nad tym, czy kuchnia ma być połączona z salonem, a może ma być to jedno duże pomieszczenie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oczywiście. Ale można ten problem rozwiązać również stawiając niewielką ściankę działową.

Jeśli kuchnia i salon stanowią jedno, to warto pomiędzy nimi wyznaczyć granicę. Można to zrobić za pomocą ścianki szklanej, która wygląda niezwykle designersko. Jej zaletą jest także to, że nie zabiera światła, a także nie powoduje, że przestrzeń staje się mniejsza.

Czym można oddzielić kuchnię od salonu?

Aby zaznaczyć, gdzie kończy się kuchnia, a zaczyna salon można wykorzystać to tego różne propozycje. Jedną z nich jest postawienie na środku barku lub stołu. Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym lub industrialnym, to świetnym pomysłem są ścianki szklane loftowe.

Można także zrobić piękną drewnianą konstrukcję, która nie tylko rozdzieli oba pomieszczenia, ale służyć będzie także do ozdoby, jeśli dorobimy do niej półki, na których ustawimy kwiaty lub zdjęcia rodzinne. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także działowe ścianki szklane loftowe, które posiadają metalową konstrukcję. Mogą one posiadać drzwi przesuwane lub otwierane. Stanowią świetną alternatywę dla normalnych ścian działowych, które zabierają światło i zabierają przestrzeń.

W jakim stylu urządzić kuchnię i salon?

Najważniejszą rzeczą podczas projektowania wnętrz jest funkcjonalność. Kuchnia przede wszystkim musi być praktyczna. Salon powinien zapewniać komfort i być przytulny, aby można było w nim się zrelaksować po ciężkim dniu.

W ostatnich latach ludzie coraz chętniej urządzają swoje domu w stylu industrialnym i nowoczesnym. Odchodzi się od klasycznych wystrojów, które zastąpione są modernistycznymi rozwiązaniami. Królują proste bryły, puste przestrzenie i jasne kolory.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.