Skip to content Skip to footer

Jak zaplanować wystrój łazienki, dobrać meble i akcesoria łazienkowe

Remontując lub budując dom, każdy stanie w końcu przed koniecznością wykończenia łazienki. Jest to jedno z pomieszczeń które sprawia najwięcej kłopotów podczas wykańczania i wiąże się z dużymi wydatkami. Aby efekt wykończenia łazienki był dla nas satysfakcjonujący musimy poświęcić trochę czasu i dołożyć starań aby dobrać całe wyposażenie, które będzie tworzyło jedną elegancką całość. Należy np. dobrać odpowiednie kafelki, umywalki, wanny, szafki, półeczki, oświetlenie i wiele innych detali, które będą wpływały na ostateczny wystrój. Dalsza część artykułu pomoże Ci przygotować się do takiego projektowania łazienki.

Łazienka w naszych domach powinna być nowoczesna, funkcjonalna. Odpowiedni dobór mebli łazienkowych, dodatków i akcesoriów łazienkowych sprawi, że właśnie tak będzie wyglądała. Niestety, żeby to uzyskać trzeba dużo się napracować, tym bardziej, jeśli znajdują się w niej skosy, jest mała albo długa i wąska. To jakie meble wybierzemy do niej będzie stanowiło o jej funkcjonalności. A wybór przecież jest ogromny: wanny, kabiny prysznicowe, sedesy, bidety, szafki stojące i wiszące, lustra.

Łazienka to miejsce, które nie tylko służy dla nas jako miejsce kąpieli, to często także nasz azyl. Tutaj oddajemy się zabiegom pielęgnacyjnym naszego ciała, ale również i ducha, po ciężkim dniu, relaksujemy się. Ważne jest więc urządzenie jej tak, by koiła nasze zmysły, a jednocześnie spełniała potrzeby wszystkich domowników. Ważny jest, więc dobór odpowiedni mebli i akcesoriów łazienkowych. Ogromny ich wybór na rynku pozwoli na zaaranżowanie każdego wnętrza, tak żeby było nowoczesne i funkcjonalne.

Od czego wobec tego należy zacząć? Oczywiście od wymierzenia całego pomieszczenia, pozwoli to na odpowiedni dobór mebli i ich rozplanowanie. Jeśli jest to małe pomieszczenie ograniczmy ilość mebli w łazience i dobierzmy takie, które będą ją powiększały optycznie. Zamiast np. wanny zdecydujmy się na kabinę prysznicową owalną przezroczystą, zajmie ona mniej miejsca, a ponadto będzie milsza dla oka, natomiast światło odbijające się od niej sprawi, że całe pomieszczenie będzie prezentowało się o wiele większe.

W takiej łazience też można wykonać oryginalne aranżacje poprzez ustawienie ścianki działowej pomiędzy kabiną, a resztą pomieszczenia. Zamontujmy najlepiej w niej lustro naprzeciwko okna to dodatkowo będzie się w niej odbijało światło dzienne.

Jeśli mamy dużą i przestronną łazienkę można bez problemu ustawić w niej zdecydowanie większe meble. W takim pomieszczeniu można zainstalować dużą wannę, która pozwoli każdemu komfortowo odpocząć w trakcie kąpieli. W takiej łazience można wykonać ciekawe aranżacje dobierając odpowiednie meble łazienkowe. Można oddzielić WC od całości pomieszczenia montując ściankę działową wtedy każdy w niej będzie czuł się komfortowo. zamontować duże lustro na ścianie i oświetlić nie tylko za pomocą lampek halogenowych lustro, czy sufit, ale też wybrany meble. Sprawia to, że w niej jest dużo światła i przestrzeni. W niej też można zainstalować szafki, nie koniecznie w kolorze szpitalnej bieli, łazienka w cale nie musi być nudna. W tej chwili na rynku jest ogromny wybór jeśli chodzi o te meble, szafki są w różnych kolorach, tak że można je dopasować kolorystycznie do terakoty i glazury.

W tej chwili projektanci mebli łazienkowych prześcigają się w pomysłach. Różne kształty i kolory sprawiają, że wielokrotnie zastanawiamy się co wybrać do naszej łazienki. Przede wszystkim przemyślmy co chcemy, żeby się w niej znalazło, a co nie. W jakim stylu ma być urządzona, a jednocześnie żeby była funkcjonalna i każdy z nas dobrze się czuł. Pamiętajmy o takim rozplanowaniu mebli, by jak najwięcej miejsca zostało wolnego, często uwielbiają w łazience bawić się dzieci, więc tez musi być bezpieczna dla nich. Zaplanujmy też odpowiednie półki na ścianach, tak by mieć pod ręką w czasie kąpieli wszystkie płyny i szampony. Dzięki nim też nie będzie bałaganu w naszych łazienkach, bo wszystko zawsze będzie stało na swoim miejscu.

Aranżacja łazienki
to nie tylko odpowiednie meble to również wszelkiego rodzaju dodatki. Pamiętajmy, że kolor wieszaków i wszelkich uchwytów dobieramy do koloru i wzoru baterii, tak by stanowiły komplet. Natomiast ręczniki, dywaniki i szlafroki najlepiej jak harmonizują z kolorami glazury i terakoty. To wszystko sprawia, że łazienka nasza nie tylko jest nowoczesna, ale i elegancka. Dla każdego domownika może stanowić azyl od problemów dnia codziennego. Jeśli brakuje nam pomysłów na zagospodarowanie to możemy zwrócić się z prośbą o pomoc do fachowców. Architekt wnętrz pomoże dobrać i rozplanować wystrój naszej łazienki.[url]Meble łazienkowe – sklep internetowy Hashi