Skip to content Skip to footer

Materac piankowy dla niemowlęcia – dlaczego to dobry pomysł?

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie, na które przyszli rodzice przygotowują się tygodniami. Jedną z pierwszych decyzji, które muszą podjąć, jest zakup łóżeczka dla maluszka. To powinno być wyposażone w dobrej klasy materac, który nie tylko zapewni komfort, ale też zadba o kręgosłup dziecka. Czy materac piankowy sprawdzi się w tej roli?

Jak zadbać o komfortowy sen maluszka?

Zakup łóżeczka to dla przyszłych rodziców duże przeżycie. Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przeglądając bogatą ofertę sklepów, łatwo zapomnieć, że równie ważny co mebel jest odpowiedni materac. Od niego w ogromnej mierze zależeć będzie komfort snu niemowlęcia.Niemowlę jest bardzo wrażliwe i często wystarczy niewielki dyskomfort, by było niespokojne i płaczliwe. Chcąc zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i wygodę, kompletując wyprawkę, trzeba zwracać uwagę na detale. Zbyt miękki materac nie zapewni ciałku noworodka odpowiedniego podparcia, zbyt twardy – będzie niewygodny i może źle wpłynąć na kształtującą się dopiero postawę ciała. Idealne rozwiązanie to materac o umiarkowanej twardości, elastyczny, wytrzymały, wykonany z antyalergicznego materiału.

Materace piankowe dla niemowląt – wygodne i bezpieczne

Szukając odpowiedniego wyposażenia łóżeczka dla noworodka, warto zwrócić uwagę na materace piankowe. Te są najlepszym wyborem dla małego dziecka. Mają dużą sprężystość, są na tyle twarde, że zapewniają odpowiednie oparcie, ale na tyle miękkie, że nie ograniczają swobody ciała maluszka. Są odporne na nacisk i odkształcenia.Materace piankowe dla niemowląt są produkowane z bezpiecznych, nie wywołujących alergii materiałów. Cechują się także dobrą cyrkulacją powietrza, co zapobiega namnażaniu się mikrobów czy kumulowaniu alergenów. Zaletą materacy piankowych jest także dobry stosunek jakości do ceny.

Gdzie kupić materac piankowy dla dziecka?

Duży wybór materacy piankowych dla niemowląt powinien mieć w swojej ofercie każdy dobrze wyposażonych sklep z akcesoriami i tekstyliami do sypialni. Bogatą ofertą mogą pochwalić się również sklepy skupiające się na asortymencie dla małych dzieci. Wybierając materac piankowy dla niemowlęcia, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Ten powinien sprawiać wrażenie solidnego, ale dość elastycznego, musi być starannie wykończony. Warto też wyposażyć się w zabezpieczenie materaca, które uchroni go przed zabrudzeniem czy zalaniem.

Materace piankowe dla niemowląt dostępne są w ofercie Vege Home.