Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kołdry?

Wybór odpowiedniej kołdry z całą pewnością nie jest tak prosty, jak to się na początku wydaje. Dlatego podczas zakupu tego rodzaju produktu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Wśród nich można przede wszystkim wyszczególnić rozmiar kołdry, rodzaj jej wypełnienia, a także poszycie.

Rozmiar kołdry

Podczas wyboru odpowiedniej kołdry warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej rozmiar. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ rozmiar takiego produktu jak kołdra najczęściej warunkuje wygodę jej użytkowania. Dlatego należy na to zwrócić swoją szczególną uwagę. Podczas wyboru tego produktu warto sprawdzić zarówno jej długość, jak i szerokość. Konkretne wymiary kołdry powinny zależeć od tego, czy będą spały pod nią dwie osoby czy też jedna. Dwie osoby potrzebują większą kołdrę niż jedna, dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Wśród najbardziej popularnych rozmiarów kołder dla jednej osoby można wymienić 150×200 cm oraz 160×200 cm. Natomiast dla dwóch osób polecane są takie rozmiary jak 180×200 cm oraz 200×200 cm, a nawet 200×220 cm.

Rodzaj wypełnienia w kołdrze

Wybierając odpowiednią kołdrę dla siebie warto również zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, które się w niej znajduje. Wśród bardzo popularnych rodzajów wypełnienia można wymienić między innymi puch oraz pierze. Gwarantują one człowiekowi bardzo dobry komfort termiczny, dlatego są tak chętnie wybierane. Oprócz tego w sprzedaży można również znaleźć produkty takie jak kołdra, których wypełnienie stworzone jest z materiałów syntetycznych, czyli najczęściej włókna poliestrowego. Jest to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów wypełnień. Bardzo dobrym wyborem dla wielu osób będą także kołdry antyalergiczne. Kołdry antyalergiczne mają wypełnienia z materiałów, które minimalizują ryzyko powstawania alergii.

Poszycie kołdry

Podczas wyboru odpowiedniej dla siebie kołdry należy również zwrócić swoją szczególną uwagę na jej poszycie. Poszycie w bardzo szczególny sposób wpływa na komfort użytkowania całej kołdry, dlatego jego wybór jest tak istotny. Dodatkowo poszycie zapewnia trwałość i wytrzymałość tego rodzaju produktu, dlatego warto je w odpowiedni sposób do siebie dopasować. Wśród najbardziej popularnych rodzajów poszyć w kołdrach można wymienić następujące:
– pokrycie bawełniane,
– pokrycie poliestrowe,
– pokrycie satynowe.