Skip to content Skip to footer

Nie tylko najpiękniejsza, ale i wygodna

Kuchnia to centralny punkt każdego domu. Zwykle nie tylko się w niej gotuje, ale także zjada część posiłków, a także rozmawia. Dlatego urządzenie kuchni jest wyjątkowo ważne. Idealnymi meblami do kuchni będą te na wymiar.

Wymarzona kuchnia tylko na wymiar

Dużo osób marzy o pięknej kuchni, która na dodatek będzie jeszcze praktyczna. Dzięki kuchniom na wymiar w Poznaniu i w każdej innej miejscowości w w Polsce da się to dziś osiągnąć. Wybierając meble na wymiar, możemy bardzo dokładnie zaplanować, jakie szafki i półki chcemy, gdzie je rozmieścimy, podobnie jest z kuchennym sprzętem. To my decydujemy, gdzie będzie stół i siedzenia. Nie jesteśmy zależni od producenta, który podsuwa gotowe rozwiązania, proponując meble standardowe. Stylistyka mebli na wymiar może być bardzo różna. Będą to zarówno modne, nowoczesne meble, jak i klasyczne. Wiele firm oferuje także meble kuchenne w stylu wiejskim.

Najpierw projekt, potem wykonanie

Zamawiając kuchnie na wymiar w Poznaniu czy w innej miejscowości, najpierw musimy podać dokładne wymiary. Można też poprosić o dokładne zmierzenie pomieszczenia przez pracownika. Następnie decydujemy o stylu naszej kuchni. Tworzymy projekt lub robimy to wspólnie z firmą. Możemy też zlecić projektowanie. Bardzo ważne jest, aby firma pokazała nam komputerową wizualizację projektu. Dzięki temu zobaczymy naszą wymarzoną kuchnię jeszcze przed rozpoczęciem prac na meblami. To jest też czas na wprowadzenie ewentualnych zmian do projektu.

Następna faza to wykonanie mebli. Tym zajmuje się już firma. Po skompletowaniu wszystkich niezbędnych elementów, firma, która robi kuchnie na wymiar w Poznaniu, pojawia się u nas w domu. Tu następuje najważniejsza faza, czyli montaż mebli. Robią to pracownicy firmy, więc nie musimy się bać, że nam coś nie wyjdzie. Potem pozostaje się cieszyć elegancką i wygodną kuchnią.

O czym trzeba pamiętać?

Zanim ustawimy wymarzone meble w kuchni, pamiętajmy jeszcze o kilku rzeczach. Przede wszystkim sprawdźmy instalacje w kuchni. Dotyczy to zarówno instalacji elektryczne, wodnej, jak i gazowej. Wyniesienie starych mebli z kuchni to świetny czas na odświeżenie ścian, ewentualne położenie gładzi czy zrobienie nowej podłogi. Pamiętajmy, aby tak dobrać kolory, żeby pasowały do nowych mebli. Zastanówmy się też nad wyborem dekoracji, które uatrakcyjnią wygląd kuchni. Może to być ciekawy zegar, oryginalny obraz, ale też ciekawy komplet kuchennych narzędzi czy też gliniane garnki, kontrastujące z nowoczesnym wyglądem mebli. Warto też zwrócić uwagę na takie drobiazgi, jak kuchenne ścierki czy fartuchy.