Skip to content Skip to footer

Przemysłowe środki czystości dla hoteli

Utrzymanie hotelu, jego pokoi i pomieszczeń w czystości, jest nie lada wyzwaniem dla właścicieli i osób pracujących w obsłudze. Wielkość, ilość i różnorodność powierzchni do codziennego czyszczenia wymaga bardzo zgranej ekipy sprzątającej oraz użycia odpowiednich i skutecznych środków czystości dla hoteli.

Czym charakteryzują się środki czystości przeznaczone do hoteli?

Profesjonalne środki czystości dla hoteli charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością i skutecznością działania. Ważnym aspektem jest także bezpieczny i nietoksyczny skład tych środków, ponieważ są używane w miejscach, w których jest częsty kontakt z żywnością.

Dostępne na rynku środki i detergenty do czyszczenia powierzchni hotelowych produkowane są w postaci gotowej do użycia, w formie koncentratu oraz w koncentracie przeznaczonym do dozowników lub systemów dozujących.

Jak używać profesjonalnych środków do odkażania i czyszczenia?

Przed użyciem konkretnego płynu, pasty czy proszku warto zwrócić uwagę na wartość PH, czyli skalę kwasowości danego produktu. Do czyszczenia powierzchni łazienkowych dobrze jest wybrać środki o niskim PH, czyli bardziej kwasowe. Są bardziej skuteczne w usuwaniu nalotów z mydła, kamienia czy rdzawych zacieków.

Do mebli i czyszczenia wszelkich materiałów meblowych najlepiej jest użyć środków o niskim PH, czyli neutralnym. Bardzo dobrze radzą sobie z kurzem, śladami po palcach oraz różnego rodzaju plamami po płynach czy jedzeniu.

Gdzie kupić profesjonalne środki czystości?

Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany produkt jest przeznaczony do użytku profesjonalnego. Ta informacja powinna znaleźć się na opakowaniu. Profesjonalne środki czystości dla hoteli są w większości dostępne poza obiegiem detalicznym w handlu. Oznacza to, że zakupu można dokonać w specjalistycznych hurtowniach przemysłowych środków czystości, zajmujących się zaopatrywaniem firm i hoteli.

Miejsce zakupu u renomowanych i sprawdzonych dostawców, wbrew pozorom jest ważne. Podczas zakupu sprzedawca ma obowiązek dołączyć wraz z produktami ich pełną dokumentację bezpieczeństwa. Są to karty charakterystyki, dokumenty dopuszczenia do stosowania oraz instrukcje stosowania.