Skip to content Skip to footer

Światło jako dekoracja pokoju: z jakich rozwiązań warto skorzystać?

To, jakie oświetlenie pokojowe wybierzemy, ma istotny wpływ na ostateczną aranżację tego wnętrza. O czym powinniśmy pamiętać w chwili, gdy kupujemy żyrandole i kinkiety?

Światło i jego rola w aranżacji wnętrz

Światło jest jednym z tych czynników, które mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd wszystkich wnętrz w naszych domach. Im staranniej dobierzemy lampy, im dokładniej przemyślimy, gdzie je umieścić, tym większa szansa na sukces. Dobre oświetlenie to piękny wygląd pokoju oraz dobre warunki, jakimi mogą się cieszyć przebywające w nim osoby. O czym warto pamiętać? Jakie lampy wybrać?

Lampa główna – coś więcej, niż źródło światła

Gdy odwiedzamy sklep z żyrandolami, nie możemy zapominać o tym, iż lampa główna to coś więcej, niż tylko źródło światła. To ważny element dekoracyjny, który będzie przyciągał wzrok gości. Wybierając żyrandol, zwróćmy zatem uwagę na jego wygląd i na to, czy daje on równomierne oświetlenie. Warto też wybrać taką lampę główną, która będzie możliwie jak najlepiej dopasowana do stylu naszego pokoju. Jeśli urządzamy salon w stylu retro, świetnie sprawdzi się klasyczny, elegancki żyrandol, jeśli preferujemy styl nowoczesny, możemy skorzystać z lamp zadziwiających nowatorską formą i nietypowym wzornictwem.

Oświetlenie boczne i jego rola

W pokoju, szczególnie większym, jedna główna nie wystarczy. Odwiedzając sklep z żyrandolami warto zatem w porę dopasować do niego kinkiety, mocowane nad łóżkiem lub fotelem. Warto też zastanowić się nad zakupem stojącej lampy, którą można potraktować jako dodatkowe źródło światła, oraz nad inwestycją w mniejsze lampki, mogące sprawdzić się jako element dekoracyjny. Za ich pomocą można podświetlić plakaty lub ciekawe drobiazgi stojące na półkach, można też zaakcentować wybrane meble. Kreatywne osoby znajdą wiele sposobów na to, jak wykorzystać takie oświetlenie i sprawić, by stało się ono podstawą wyjątkowej aranżacji każdego pokoju.

Dobrze dobrane żyrandole i kinkiety to podstawa udanej aranżacji każdego wnętrza. Im staranniej dobierzemy takie oświetlenie pokojowe, tym lepiej dla nas i naszego domu. W pięknie oświetlonym pokoju chętniej będziemy spędzać wolny czas, a ciekawy wygląd lamp sprawi, iż nasi goście będą zachwyceni.