Skip to content Skip to footer

Taborety kuchenne – czym się różnią?

Stołki są przydatne w każdej kuchni. Można na nich usiąść i chwilkę odpocząć. Siedząc na nich, można zjeść śniadanie lub wypić szybką kawę. Są elementem obowiązkowym w każdym mieszkaniu. Czym różnią się od siebie poszczególne modele?

Wysokość

Taborety kuchenne mogą mieć różną wysokość. Nie ma jednej, standardowej wysokości, którą powinny mieć takie stołki. Warto o tym pamiętać wybierając taborety dla siebie. Przed zakupem dobrze jest usiąść i przymierzyć się do stołka. Równocześnie nie można zapominać o tym, że blaty kuchenne również mogą być zamontowane na różnej wysokości. W efekcie nie każdy stołek kuchenny będzie odpowiedni. Dobrze jest więc wybrać się na zakupy z miarką i sprawdzać wysokość poszczególnych mebli, a także upewniać się ile wolnego miejsca pozostanie pomiędzy blatem a stołkiem. W to miejsce muszą zmieścić się uda, więc powinno go być sporo.

Siedzisko

Stołki kuchenne mogą mieć różne siedziska. Mogą mieć obicia lub być wykonane z drewna, lub metalu. Siedziska mogą też mieć przeróżne wielkości. To kolejny argument, który przemawia za tym, by testować taborety kuchenne przed zakupem. Nie ma przecież potrzeby kupowania pierwszego lepszego mebla. Można poświęcić trochę czasu na to, by wybrać coś idealnego, co nie tylko uzupełni wystrój mieszkania, ale też będzie praktyczne i przydatne. Właśnie z tego powodu warto planować zakupy z pewnym wyprzedzeniem. Da to możliwość tego, by spokojnie móc przebierać i wybierać, by znaleźć najlepszy model. A może warto zamówić stołek zgodny z wyjątkowymi potrzebami? Wszystko jest możliwe, o ile planujemy wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem i dajemy sobie niezbędny czas na zaspokojenie potrzeb.

Oparcie

Tradycyjny taboret kuchenny nie ma oparcia… ale nowoczesne stołki kuchenne mogą je mieć. Nic nie stoi na przeszkodzie, by siedzisko zapewniało też niezbędne podparcie plecom. Dzięki temu korzystanie z niego jest dużo bardziej komfortowe. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy zależy nam na wygodzie, a ze stołka korzystamy często i chętnie. Stołek z oparciem może być też świetną propozycją dla osób pracujących w pozycji siedzącej. Pomoże on przybrać inną postawę niż ta przyjmowana w czasie siedzenia na krześle biurowym.