Skip to content Skip to footer

Zimą do sauny myk, myk

Korzystanie z sauny jest ogromną przyjemnością, która daje doskonałą regenerację całemu organizmowi. Posiadanie własnej sauny w domu lub w ogrodzie to niesamowity luksus. Sauna najlepsza jest zimą. Zimową porą szybka zmiana temperatur wpływa na organizm niezwykle regenerująco. Korzystając z sauny można się uodpornić na wirusy i bakterie.

Jaka sauna najlepsza?

Sauna ogrodowa, umieszczona w miłym zakątku naszego ogrodu może być wspaniałym miejscem na relaks i domową odnowę biologiczną organizmu. Dobrze jest gdy ulokuje się ją w miejscu niedostępnym dla oczu przechodniów czy sąsiadów. Korzystanie z sauny, zimową czy letnią porą nie powinno nas krępować. Przydomowa sauna powinna być przyjemnością.Na rynku oferowane są całe zestawy saun, czyli pomieszczenie wykonane z drewna, podłoga, papa do przykrycia dachu, obudowa pieca i ławeczki.

Sauna to miejsce na wypoczynek i wygrzanie się, oraz część na pozostawienie ubrań. Proponowane sauny to małe altany, domki lub przewrócone beczki. Jaki wygląd sauny będzie pasował do naszego ogrodu, to wybór osobisty każdego z nas.

Jaki piec?

Dzisiaj preferuje się sauny z piecem elektrycznym lub na podczerwień. Uważa się, że taki piec jest ekologiczny, chroni środowisko, nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy do przygotowania sauny. Piec tradycyjny na drewno, wymaga dodatkowo przygotowania miejsca na składowanie opału do palenia oraz jest trudniejszą formą rozpalenia sauny.

Co wymaga sauna ogrodowa?

Przed zakupem sauny ogrodowej trzeba przygotować podłoże, na którym owa sauna zostanie ustawiona. Dobrze jest zrobić wylewkę, która będzie równa lub wyłożyć kawałek powierzchni w ogrodzie kostką brukową. Budynek sauny powinien być ustawiony na równym i dobrze wypoziomowanym podłożu.Ponadto saunę należy ustawić tak by z łatwością można było doprowadzić do niej prąd. Odpowiednie zasilanie potrzebne jest do pieca oraz do oświetlenia, które należy zamontować w saunie i przed nią.

Po co nam sauna?

Sauna nie tylko pozytywnie wpływa na stan naszego ciała i ducha, uznawana jest za możliwość utraty niepotrzebnych kilogramów jak również na poprawę wyników sportowych.

Sauna poprawia samopoczucie, krążenie, daje dobrą regenerację całemu ludzkiemu organizmowi.