Skip to content Skip to footer

Magia muzyki zespołu Łzy – poznamy ich skład

Zespół Łzy to polska grupa muzyczna, której melodie rozbrzmiewały w wielu domach na przełomie wieków. Ich emocjonalne teksty i chwytliwe melodie sprawiły, że zyskali rzeszę wiernych fanów. Ale kto tworzy ten wyjątkowy zespół? Przyjrzyjmy się bliżej składowi zespołu Łzy.

Wstęp

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie na Śląsku. Grupa zasłynęła przede wszystkim swoimi balladami popowymi, które stały się hitem w wielu polskich domach. Ich muzyka cechuje się przede wszystkim prostotą, ale także głębią – to właśnie dlatego zyskali tak szerokie grono fanów.

Skład zespołu

Pierwszy skład zespołu tworzyli: Adam Konkol (wokalista), Tomasz Sidor (gitarzysta), Tomasz Kłaptocz (perkusista), Sebastian Gołębiowski (basista) i Marcin Łabędzki (klawiszowiec). W 1998 roku do zespołu dołączyła Agnieszka Chylińska, która była już wówczas znaną wokalistką z zespołu O.N.A. Chylińska, pomimo krótkiego okresu współpracy z zespołem, zdołała wprowadzić wiele nowych pomysłów i dodać muzyce Łez nowego, oryginalnego brzmienia.

Zmiany w składzie

W roku 2002 Chylińska opuściła zespół, a na jej miejsce przyszła Anna Wyszkoni, która wcześniej występowała w zespole „Panika”. Wyszkoni przyniosła ze sobą nowe brzmienie, które pomogło zespołowi znaleźć własny, unikalny styl. W jej czasie powstały takie hity jak „Oczy szeroko zamknięte”, „Narcyz się nazywam” czy „Agnieszka już dawno…”.

Kolejną zmianą w składzie była rezygnacja Sebastiana Gołębiowskiego z gry na gitarze basowej. Jego miejsce zajął Piotr Łukaszewski.

Obecny skład zespołu

Obecnie w składzie zespołu Łzy pozostało dwóch członków pierwotnego składu – Adam Konkol i Tomasz Sidor. Do zespołu dołączyli również: Piotr Łukaszewski (basista), Michał Gąsior (klawiszowiec) oraz Michał Nowak (perkusista). Wokalistką od 2002 roku jest Anna Wyszkoni.

Podsumowanie

Zespół Łzy to grupa, która na przestrzeni lat przeszła wiele zmian. Przez ponad dwie dekady na scenie muzycznej, zespół ukształtował swój unikalny styl, który przyciąga miliony fanów. Pomimo zmian w składzie, zespół nie stracił swojego charakterystycznego brzmienia, a wręcz przeciwnie – z każdą kolejną płytą udowadniają, że są jednym z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Ich piosenki łączą w sobie prostotę i głębię, a ich melodie są niezapomniane. Bez wątpienia, skład zespołu Łzy ma ogromny wpływ na to, jak brzmi ich muzyka.

Poczytaj również o skład zespołu muzycznego ŁZY właśnie tutaj.