Skip to content Skip to footer

Bezbłędny montaż instalacji elektrycznej

Na co zwrócić uwagę podczas planowania prac instalacyjnych? Dlaczego tak istotne jest bezpieczeństwo? Jak wybrać monterów instalacji elektrycznej? Przeczytaj poniższy tekst. Dzięki temu dowiesz się, jak uniknąć najczęstszych błędów podczas montażu instalacji, przez które niepotrzebnie stracisz czas i pieniądze.

Planowanie się opłaca!

Dobry projekt pozwoli ci uniknąć zbędnych wydatków, nie tylko podczas montażu instalacji elektrycznej, ale też w przyszłości. Jeśli poświęcisz trochę czasu na rozplanowanie lokalizacji gniazdek biorąc pod uwagę ilość posiadanych urządzeń i ich moc, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na przedłużacze, albo ponosić kosztów związanych z montażem kolejnych gniazdek.

Uważa się, że lepiej zdecydować się na większą ilość gniazdek, dzięki temu będziemy mogli korzystać z kilku urządzeń jednocześnie.

Dmuchaj na zimne!

Oprócz funkcjonalności instalacji elektrycznej ważne jest bezpieczeństwo. Źle wykonana instalacja elektryczna stanowi ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

W takich pomieszczeniach jak łazienka szczególnie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Gniazdka muszą być oddalone od umywalki, wanny i prysznica, aby woda nie dostała się do nich. Warto też zakupić gniazdka z klapką zabezpieczającą przed wilgocią.

Najlepiej gniazdka ulokować w miejscu trudno dostępnym dla dzieci, ewentualnie kupić odpowiednie zabezpieczenia.

Unikaj partaczy!

Dobry fachowiec jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Oszustów, partaczy i naciągaczy nie brakuje. Starannie zatem wybierz monterów Źle wybrana ekipa to nie tylko strata pieniędzy, ale też czasu. Montaż instalacji elektrycznej powinien być przeprowadzony przez elektryków z odpowiednim doświadczeniem, kwalifikacjami i uprawnieniami. Poczytaj w Internecie opinie o wybranej ekipie, popytaj znajomych. Tanie usługi zwykle nie gwarantują wysokiej jakości, omijaj takie oferty.

Nie bój się pytać zatrudnionej ekipy, jeśli masz jakieś wątpliwości. Jeśli elektryk odpowiada wymijająco bądź ostrożny, może mieć coś na sumieniu. Zwróć uwagę, czy ekipa korzysta podczas montażu z materiałów dobrej jakości. Bądź czujny, jeśli prace zostaną zakończone szybciej niż powinny.

Jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do prądu elektrycznego, że ciężko nam bez niego funkcjonować. Zadbajmy zatem, aby w naszym domu montaż instalacji elektrycznej był zrobiony w sposób fachowy. Dobra instalacja to na pewno opłacalna inwestycja.