Skip to content Skip to footer

Fińska sauna w polskim ogrodzie

Zakup posiadłości wraz z dużym terenem zielonym niesie za sobą wręcz nieograniczone możliwości aranżacji ogrodu. Mając odpowiednie środki finansowe, można zlecić firmie zajmującej się projektowaniem ogrodów przygotowanie projektu dostosowanego do potrzeb, upodobań, wyobraźni i marzeń właściciela.

Mała architektura ogrodowa

W dużym ogrodzie znajdzie się miejsce zarówno na wiele gatunków drzew ozdobnych i owocowych, krzewów oraz bylin i traw. Jednak to nie wielobarwne rośliny stanowią o niepowtarzalności ogrodu, a mała architektura ogrodowa na którą składać się będą fantazyjne pergole, altanki ustawione w zacienionych miejscach, gazony z kwiatami, rzeźby, oczko wodne z fontanną, mostki, stoły i ławy biesiadne oraz coraz popularniejsza sauna ogrodowa.

Wybór sauny do ogrodu

Decydując się na zakup sauny ogrodowej warto zastanowić się nad kilkoma aspektami. Po pierwsze należy przeliczyć, jaką kwotę chce się na tę inwestycję przeznaczyć. Po drugie zadać sobie pytanie, kto i jak często będzie z tej sauny korzystał. Po trzecie, w jakiej części ogrodu zostanie sauna ogrodowa zainstalowana, wreszcie po czwarte w jakim stylu zostanie zaprojektowana. Do wyboru jest bowiem spora ilość modeli dopasowanych do indywidualnych upodobań klientów. Można wybrać zarówno saunę parową, jak i suchą, opalaną drewnem bądź interferencyjną. Nie mniej ważną sprawą jest sama architektura sauny. W wiejskiej posiadłości z ogrodem pełnym starych owocowych drzew i krzewów dobrze wyglądać będzie sauna ogrodowa w kształcie beczki, w której jednocześnie pomieści się kilka osób. W mniejszych ogrodach, wśród traw ustawić można saunę do złudzenia przypominająca domek dla krasnoludków lun niewielką altankę. Nowoczesne domy o prostej konstrukcji dobrze będą współgrały z podobnie wyglądającą sauną altaną. Nawet w małym ogrodzie ustawić można jedno-dwuosobową saunę, do złudzenia przypominająca szafę. Bez względu na wybór projektu, ustawiając w ogrodzie saunę zyskamy miejsce wspaniałego relaksu, gdzie po wyczerpującym dniu zaznać można wypoczynku, zregenerować ciało i oczyścić umysł. Nikogo wszak nie trzeba już przekonywać, ze korzystanie z sauny wpływa korzystnie na organizm człowieka, regenerując go i wzmacniając.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw