Skip to content Skip to footer

Czy warto kupić deszczownicę do prysznica?

Deszczownica do prysznica to świetny sprzęt prysznicowy, który stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych słuchawek prysznicowych. Warto dodać, że deszczownica zapewnia szeroki strumień wody. Dzięki temu można brać bardzo przyjemną kąpiel.

Deszczownia do prysznica – montaż

Montaż deszczownicy prysznicowej jest bardzo prosty. Żeby zapewniała ona optymalny komfort, musi zostać zamontowana na wysokości, która będzie dopasowana do naszego wzrostu. Ponadto trzeba ją tak dobrać, że umożliwiała swobodne manewrowanie rękami w czasie mycia włosów.

Pomimo tego że deszczownicę do prysznica można umieścić w zasadzie na dowolnej wysokości, najlepiej żeby była ona co najmniej 20 centymetrów większa niż wzrost najwyższej osoby mieszkającej w domu. W takim przypadku strumień wody będzie tak szeroki, żeby zapewniał nam należytą wygodę w czasie kąpieli.

Deszczownia do prysznica – czy montaż jest trudny?

Warto zaznaczyć, że w przypadku zestawu prysznicowego z deszczownicą natynkową zamontowanie jej nie jest skomplikowaną czynnością. Jedyne co jest wymagane to połączenie elementów przy zastosowaniu estetyczne węża.

Zainstalowanie deszczownicy podtynkowej wymagać będzie od nas nieco więcej wysiłku. Do takiego procesu trzeba przystąpić jeszcze przed położeniem glazury.

Jak zamontować deszczownicę do prysznica?

Należy pamiętać, że pierwszym etapem pracy jest wykuwanie bruzd na puszkę mieszającą wodę i na przewody. Kolejnym etapem w czasie montażu deszczownicy do prysznica jest szpachlowanie, a także wykończenie ściany.

Jeżeli montujemy deszczownicę do prysznica, to z pewnością zapewnimy sobie wyjątkowe doznania w czasie kąpieli. Warto dobrać do wystroju łazienki odpowiednie akcesoria, które będą spełniać swoje funkcje. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu bardzo nowoczesnego charakteru. Montaż deszczownicy do prysznica jest bardzo prosty. Warto pamiętać, żeby kupić ją od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu uzyskamy gwarancję, że deszczownica do prysznica posłuży przez więcej niż jeden sezon.