Skip to content Skip to footer

Jak wybrać poduszkę?

Wiele osób zastanawia się, jaka poduszka 40×60 do spania będzie najlepsza. Otóż, jest to kwestia nie tylko wygody, ale także zdrowia. Wybór poduszki powinien być zależny nie tylko od upodobań osoby z niej korzystającej – pod uwagę trzeba wziąć także wiele innych czynników.

Dlaczego wybór odpowiedniej poduszki jest tak ważny?

Przede wszystkim, poduszka, podobnie jak odpowiednio dobrany materac, ma wpływ na ludzkie zdrowie. Może ona mieć wpływ na występowanie bólów kręgosłupa szyjnego, a także – na ciśnienie krwi. Zależy to przede wszystkim od tego, czym wypełniona została poduszka 40×60.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju wypełnień. Do najpopularniejszych z nich z pewnością należą poliester, puch, pierze czy też pianka termoelastyczna. Trzeba pamiętać o tym, że wypełnienie poduszki to kwestia nie tylko zdrowia i wygody, ale także jej trwałości i sprężystości.

Jakie wypełnienie poduszki wybrać?

Poduszka 40×60 z wypełnieniem poliestrowym to najtańszy model, jaki można kupić na rynku. Pomimo tego że jej cena jest stosunkowo niewielka, to jednak bardzo szybko traci ona swoje właściwości. Nieco droższe modele wypełnione są włóknami poliestrowymi, które pokryte są silikonem. Te wykazują się o wiele wyższą jakością i żywotnością.

Są osoby, które nie wyobrażają sobie spania na poduszkach innych niż te wypełnione pierzem bądź puchem. Nic dziwnego – jest on lekki, puszysty i doskonale odprowadza wilgoć. Poduszki wypełnione tego rodzaju materiałem są niesamowicie miękkie i wygodne. Niemniej jednak – potrafią wywoływać silne reakcje alergiczne.

Poduszki z wypełnieniem z nowoczesnej pianki termoelastycznej charakteryzują się dużą sprężystością i miękkością. Dopasowują się one do temperatury ludzkiego ciała, są delikatne dla skóry i wykazują właściwości antyalergiczne. Trzeba za nieco sporo zapłacić, jednak z pewnością są warte swojej ceny. Na tego typu zakupach nie powinno się oszczędzać.

Podsumowując, na rynku do wyboru jest mnóstwo różnego rodzaju poduszek, z których trzeba wybrać tą jedną idealną. Nie jest to łatwe zadanie, ale z pewnością warto się postarać, biorąc pod uwagę, jak ogromne znaczenie ma odpowiednio dobrana poduszka dla komfortu nocnego snu oraz ludzkiego zdrowia.

Poduszki 40×60 znajdziesz w ofercie Vege Home.