Skip to content Skip to footer

Czy warto kupić żarówki ledowe e27?

Nie da się ukryć, że żarówki zaliczane są do zdecydowanie najważniejszego wyposażenia każdego domu. Jeszcze do niedawna standardowym ich rodzajem były klasyczne, żarnikowe modele, które cechowały się dość miłą dla oka barwą, lecz jednocześnie niską żywotnością. Zostały one zastąpione przez nowoczesne rozwiązanie, jakim są żarówki ledowe e27.

Czym są żarówki ledowe e27?

Jak się jednak okazuje, całkiem spora grupa osób nie wie, czy się takie ledowe żarówki charakteryzują. Jaka jest charakterystyka tych żarówek? Żeby zrozumieć to, czym się takie modele wyróżniają, w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, jak one działają.Zwykła żarówka wyposażona była w żarnik, a także swoją pracę opierała na gazie szlachetnym. Rozwiązanie to było awaryjne i mało wydajne. Żarnik został wiec zastąpiony diodą led wysokiej jasności. Jak to przełożyło się na cechy użytkowe takiej żarówki?

Jakie są zalety żarówek ledowych e27?

Jaka jest największa zaleta tego rodzaju żarówki led e27? Nie da się ukryć, że dla użytkowników zdecydowanie najważniejszą ich cechą jest znacznie mniejsze zapotrzebowanie na prąd przy zachowaniu dokładnie tej samej, a często nawet większej jasności święcenia.Innego typu bardzo ciekawą zaletą jest to, że takie żarówki cechują się znacznie większą wytrzymałością i długością pracy. Jak szacują ich producenci, bez większych kłopotów są one w stanie pracować nawet przez kilka lat. Jest to więc wyraźny postęp, biorąc pod uwagę, że modele żarnikowe często nie wytrzymywały nawet jednego roku pracy.

Czy żarówki ledowe e27 mają jakieś wady?

Na sam koniec warto się jeszcze zainteresować tym, czy tego rodzaju ledowe żarówki e27 mają jakieś wady. Czy używanie ich wiąże się z jakimiś minusami?Jedyną wartą uwagi wadą jest w tym wypadku cena. Jak wynika z analiz, tego typu żarówka może być nawet trzy razy droższa niż odpowiadający jej możliwościami użytkowymi model żarnikowy. Biorąc jednak pod uwagę osiągane korzyści, nie jest to wada, która mogłaby przekreślić model ledowy.