Skip to content Skip to footer

Jakie łopaty do pizzy wybrać?

Warto pamiętać o tym, że sekretem smacznej pizzy jest nie tylko sama receptura, ale także właściwe wyposażenie pizzerii. W każdej kuchni tego typu powinny znajdować się łopaty do pizzy. Dzięki nim zwiększy się szybkość przyrządzania potraw.

Łopata do pizzy

Często się zdaje, iż ten niewielki przedmiot można kupić swobodnie, nie zwracając przy tym uwagi na sposób wykonania bądź na wielkość szufli. Jest to błąd, ponieważ łopaty do pizzy nie powinny być przypadkowe.

Jeżeli chcemy kupić łopatę do pizzy, to warto będzie kształtem oraz rozmiarem dopasować je do rodzaju przyrządzanych wypieków, żeby wyciąganie gotowej pizzy z pieca odbyło się bez oparzenia rąk.

Dlaczego łopata do pizzy jest taka ważna?

Dzięki łopatom nie tylko nie oparzymy sobie rąk, ale także pizzę można wyjąć bez bezpośredniego kontaktu z nią. Ponadto zachowamy formę oraz kształt placka – nie będzie żadnych przykrych niespodzianek. Warto podkreślić, że tego typu łopaty powinny mieć rozmiar odpowiadający wielkości wypieku.

Jeżeli odpowiednio dobierzemy łopatę, to zapewnimy wypiekowi stabilne podparcie na całej jego powierzchni. Oprócz tego za pomocą takiego sprzętu bez problemu wyciągniemy gotowe placki nawet z wnętrza rozgrzanych pieców. Ponadto ten przyrząd służy również do obracania wypieków, żeby zapewnić równomierne opiekanie. Łopaty do pizzy powinny na stałe zagościć w każdej kuchni.

Czym najlepiej się kierować w czasie wyboru łopatki do pizzy?

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo dużo łopatek do pizzy. Dlatego każdy powinien wybrać rozwiązanie, które będzie świetnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że klasyczna łopatka do pizzy z drewna jest solidnym oraz trwałym przedmiotem służącym przez wiele lat. Ostatnimi czasy popularne są również łopaty wykonane z aluminium, które są lekkie oraz bardzo poręczne.

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na zakup łopatki do pizzy, to najlepiej będzie zwrócić uwagę na jej kształt. Warto zaznaczyć, że popularne są okrągłe łopatki do pizzy, jednakże korzystanie z nich będzie wymagało nieco wprawy. Z tego powodu na początku swej drogi z wypiekaniem pizzy należy postawić na łopatę o prostokątnych kształtach. Łopatę do pizzy najlepiej kupić od sprawdzonego i renomowanego producenta.

Łopaty do pizzy dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.