Skip to content Skip to footer

Czym jest magia domu?

Są domy, do których przychodzi się z przyjemnością. Już od progu czuje się w nich specyficzna atmosferę, która sprawia, że chce się pozostać ja najdłużej w gościnnych wnętrzach. Od czego zależy ta magiczna siła przyciągania?

Mili i gościnni gospodarze

W pierwszej kolejności na pewno należy wymienić ludzi, którzy swoim zachowaniem i sposobem bycia, sprawiają, ze inni czują się w ich towarzystwie dobrze i bezpiecznie. Czasem jest to kojący tembr głosu gospodarza, innym troskliwość gospodyni. Nawet jednak najwspanialsi ludzie nie wystarczą, by mieszkanie tchnęła swoistą magią.

Urządzenie domu

Trudno wyobrazić sobie, że przyjazna atmosfera występuje w pustym pomieszczeniu. Nawet na tak zwaną parapetówkę gospodarze przygotowują poduszki dekoracyjne do salonu, krzesła i prowizoryczne choćby stoły, by ugościć najbliższych, przyjaciół i znajomych. Urządzając mieszkanie warto sprawić, by anonimowe meble przywiezione z pobliskiego salonu meblowego lub zakupione w znanej sieci handlowej nabrały indywidualnego charakteru. Jak tego dokonać? W tworzeniu magicznej atmosfery ciepła i przytulności pomogą dobrze dobrane bibeloty, dodatki oraz tkaniny i poduszki ozdobne do salonu. Już jedna poduszka dekoracyjna położona jakby od niechcenia na kanapie lub fotelu sprawi, że będzie chciało się przysiąść i odpocząć.

Jak dobrać poduszki dekoracyjne do salonu?

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znaleźć można ogromny wybór poduszek ozdobnych, kap i nakryć oraz koców czy zasłon, które razem tworzą przytulne wnętrze. W zależności od preferowanego stylu można kupić poduszki dekoracyjne do salonu uszyte z naturalnych materiałów: lnu lub bawełny i takim wypełnieniem. Stawiając na naturę, wybierać należy poduszki ozdobne do salonu w barwach przyrody: dominować będą beże, brązy, zielenie oraz szarości.

Z kolei wnętrze minimalistyczne warto ożywić poduszkami w żywych odcieniach z ciekawymi wzorami.

Magia w skandynawskim stylu

Poduszka dekoracyjna i ciepły koc to nieodzowne atrybuty stylu skandynawskiego. Chcąc kultywować skandynawski kult harmonii i przytulności, trzeba zaopatrzyć się w kilka puchatych, ciepłych i miękkich poduszek ozdobnych, dzianinowych pledów, wełnianych koców. Do tego jeszcze płonąca w świeczniku zapachowa świeca, dobra książka i obowiązkowo kubek parującej aromatycznej herbaty sprawią, że do domu wkroczy magia rodzinnego ciepła.