Skip to content Skip to footer

Czym należy się sugerować przy wyborze uchwytów meblowych?

Można zaobserwować, że klienci z roku na rok przy urządzaniu wnętrz starają się jak najbardziej wykorzystać potencjał nawet najmniejszych detali, które będą w stanie doskonale podkreślić charakter poszczególnych pomieszczeń. Jak wybrać zatem najlepsze okucia meblowe w Poznaniu?

Zwrócenie uwagi na miejsce produkcji

Należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę, w jaki sposób produkowane są dane okucia meblowe w Poznaniu. Warto wiedzieć, że zdecydowana większość produktów dostarczana jest przez polskie firmy, jednak przeważnie importują one je z zagranicy,

Oczywiście funkcjonują przedsiębiorstwa, które nie tylko zajmują się produkcją uchwytów, ale również zapewniają europejską jakość. Rekomendowane jest uzyskanie informacji czy dane uchwyty są produkowane zgodnie z międzynarodowymi normami.

Oferta asortymentowa firmy

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że akcesoria meblowe są detalami, które mogą zupełnie odmienić charakter danego wnętrza. Osoby, których celem jest zatem odświeżenie pomieszczenia powinny zastanowić się nad wymieniem gałek czy uchwytów. W rezultacie meble ponownie będą przykuwały uwagę. Pomieszczenie natomiast przejdzie małą metamorfozę.

Warto zdecydować się na firmę, która będzie posiadała jak największą ofertę asortymentową. Klient będzie mógł wtedy bez problemu znaleźć wymarzoną klamkę, gałkę czy uchwyty do mebli. Ponadto najbardziej renomowane firmy z roku na rok wprowadzają na rynek nowe produkty wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów.

Z czego wykonane są okucia meblowe w Poznaniu?

Warto wiedzieć, że jakość produktu będzie w bardzo dużym stopniu zależała od materiału, z jakiego został on wykonany. Należy podkreślić, że zwykłe uchwyty tworzone są ze stopu cynku oraz aluminium, który następnie pokrywany jest powłoką galwaniczną. W ten prosty sposób można otrzymać różnego rodzaju wykończenia produktu

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana powłoka pełni nie tylko i wyłącznie funkcję ozdobną, ale również ochronną. Najbardziej renomowane produkty na rynku wykonywane są z myślą o różnych potrzebach klientów. Przykładowo firmy mają w swojej ofercie asortymentowej produkty dla alergików, które nie zawierają chromu czy niklu.

Przeznaczenie mebli

Jest to ostatnie kryterium wyboru okuci meblowych. Warto wiedzieć, że zarówno kształt, jak i kolor uchwytu powinien być dobrany w zależności od tego kto będzie użytkował meble. W przypadku produktów umieszczonych w kuchni rekomendowane jest zdecydowanie się na uniwersalny kształt.

Z kolei na znacznie mniej funkcjonalne i ornamentowe uchwyty można zdecydować się w przypadku mebli, które są rzadko używane. Z kolei zarówno na zdecydowany kształt, jak i funkcjonalność trzeba zwrócić uwagę w przypadku zakupu uchwytów do mebli znajdujących się w łazience.