Skip to content Skip to footer

Piekarniki do zabudowy – co przemawia za takim rozwiązaniem?

Piekarniki mogą być skonstruowane w bardzo różny sposób, jedno je jednak łączy. Jest to zazwyczaj duże urządzenie, bardzo dobrze widoczne w kuchni i wpływające na to, w jaki sposób jest urządzona. Aby zminimalizować ten wpływ warto zastanowić się nad piekarnikami do zabudowy. Dzięki temu uzyskuje się większą swobodę w aranżacji wnętrza.

Piekarniki do zabudowy – jakie są plusy takiego rozwiązania?

Piekarniki przeznaczone do zabudowy pozwalają na bardzo dużo w aranżacji przestrzeni w kuchni. Przede wszystkim należy wspomnieć, że o ile piekarnik wolnostojący nie posiada jakiegoś wyjątkowego dizajnu – raczej nie będzie służył zdobieniu naszej kuchni. Zabudowanie piekarnika i uczynienie go mniej widocznym pozwala na większą kontrolę nad tym, jak wygląda kuchnia.

Jednocześnie piekarniki do zabudowy retro mogą w znacznym stopniu zdobić naszą kuchnię. Każdy piekarnik tego rodzaju może być wyposażony w niezwykle atrakcyjny front. Taka inwestycja pozwala na wprowadzenie do kuchni elementu, który zdecydowanie wyróżnia się w pozytywny sposób. Warto o tym pamiętać wybierając piekarnik do zabudowy.

Wady piekarników do zabudowy

Takie rozwiązanie ma jednak również swoje wady. Przede wszystkim jest to konieczność dostosowania zabudowy do konkretnego rodzaju piekarnika. Jeżeli więc sama zabudowa okaże się bardziej żywotna niż urządzenie, może to doprowadzić do sytuacji, w której ciężko będzie znaleźć na jego miejsce coś nowego.

Piekarniki do zabudowy mogą finalnie okazać się więc inwestycją, której koszt znacznie przekroczy planowany. Nie musi tak jednak być. Warto przede wszystkim inwestować w modele, których wymiary nie odbiegają od standardowych i w razie potrzeby będą mogły być wymienione na nowsze, albo po prostu inne rozwiązanie.

Piekarniki do zabudowy retro – nie tylko po to, by ukryć

Jak już wspomniano zastosowanie piekarników do zabudowy retro może mieć na celu nie tylko ich ukrycie. Tego rodzaju piekarniki mają najczęściej wyjątkowo atrakcyjnie zaprojektowane fronty, które sprawiają, że urządzenie staje się ozdobą kuchni.

Ich dizajn nawiązuje do starych modeli piekarników sprzed kilkudziesięciu lat, które wykonywane były według wzorów, które do dzisiaj uważa się za bardzo atrakcyjne. Wnętrze kryje jednak całkowicie współczesne technologie.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl