Skip to content Skip to footer

Czym wyróżniają się wysokiej jakości tasaki kuchenne?

Przeglądając dostępne na rynku tasaki kuchenne w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanych surowców. Tylko solidne i wytrzymałe materiały są gwarancją, że tasak służyć będzie przez długi czas i zapewni komfortową pracę. Oryginalne tasaki od renomowanych producentów znacząco podnoszą bezpieczeństwo pracy, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup.

Niezawodne tasaki ze stali damasceńskiej

Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania powinny postawić na tasaki kuchenne wykonane w całości ze stali damasceńskiej. Jest to bardzo mocna i wytrzymała stal, która zaspokoi oczekiwania nawet doświadczonych kucharzy. Oryginalna stal damasceńska od wielu lat wykorzystywana jest do produkcji broni białej, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem jej niesamowitej ostrości.

Nowoczesne tasaki ze stali damasceńskiej wykonane są z wielu warstw stali, dlatego też nie wymagają tak częstego ostrzenia. Do największych zalet należy zaliczyć nie tylko niesamowitą wytrzymałość, ale również niespotykaną elastyczność. Oryginalne tasaki nie pękają, a co najważniejsze nie wyszczerbiają się, dlatego też służyć będą nawet przez kilka lat.

Jak prawidłowo korzystać z tasaka kuchennego?

Wybranie porządnego tasaka kuchennego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo z niego korzystać. Niestety nawet najlepszy tasak kuchenny nadawać będzie się do wyrzucenia, gdy twarde kości będą obrabiane w nieodpowiedni sposób. Aby wydłużyć żywotność tasaka zadbać należy także o systematyczne ostrzenie.

Większe tasaki zaprojektowane zostały nie tylko do krojenia i siekania mięsa. Dzięki nim można rąbać kości i bez problemu dzielić chrzęści. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać tasak do krojenia warzyw i owoców. Wiele modeli przystosowanych jest również do miażdżenia czosnku i ziół.

Ostrze kuchenne tasaka nie jest jednolite. Dana część na klindze wykorzystywana jest do wykonywania poszczególnych zadań. Jeżeli chodzi o część ostrza, która najbardziej oddalona jest od rękojeści to doskonale nadaje się ona do krojenia mięsa i filetowania. Rękojeść tasaka bez problemu można wykorzystać z kolei jako praktyczny tłuczek do mięsa. Do siekania warzyw i ziół najlepiej wykorzystać część ostrza, która znajduje się bliżej rękojeści.

Tasaki kuchenne dostępne są w ofercie Gastrosilesia