Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać wybierając kołdrę dla alergików?

Wybór odpowiedniej kołdry bywa wyzwaniem szczególnie dla osób doświadczających alergii i uczuleń. Dzięki wciąż powiększającej się ofercie można jednak odnaleźć korzystne rozwiązania, które uchronią użytkowników przed niedogodnościami. Wśród kołder dedykowanych alergikom pojawiają się egzemplarze z różnych materiałów. Na co zwrócić uwagę poszukując odpowiedniego modelu?

Czym powinna charakteryzować się dobra kołdra?

Poszukując pościeli warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Kołdra 160×200 to jeden z bardziej popularnych wyborów. Doskonale sprawdza się w węższych, pojedynczych łóżkach. Kołdra antyalergiczna 160×200 powinna posiadać pewne ważne cechy. Ważne jest m.in. to, z czego wykonano jej wypełnienie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wypełnienie kołder powstaje zarówno z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych. Modele z kategorii kołdra antyalergiczna 160×200 bardzo często wypychane są sztucznymi tworzywami. Odpowiednio dobrane włókna pozwalają bowiem zachować odpowiednią termoregulację i oddychalność. Jednocześnie nie sprzyjają namnażaniu się drobnoustrojów i gromadzeniu alergenów. Na jakie naturalne rodzaje wypełnienia powinni zwrócić uwagę alergicy?

Antyalergiczne kołdry z naturalnych materiałów

Kołdra 160×200 o właściwościach hipoalergicznych może posiadać m.in. wypełnienie z wełny, jedwabiu lub włókien bambusowych. Ostatnie z wymienionych dzięki swoim korzystnym właściwościom cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Wszystkie spośród wymienionych opcji mogą być odpowiednimi rozwiązaniami dla alergików. W przypadku wełnianych modeli należy jednak upewnić się, że użytkownicy nie są uczuleni na samą wełnę. Mniej znanym rozwiązaniem jest stosowanie wypełnienia puchowego przez osoby z alergiami. Czy kołdra puchowa 160×200 będzie antyalergiczna?

Czy kołdry puchowe są odpowiednie dla alergików?

Naturalny puch to jedno z bardziej cenionych rodzajów wypełnienia pościeli. Dzięki swoim właściwościom zapewnia odpowiednią termoregulację. Przedmioty z tej kategorii nie zawsze kojarzy się z odpowiednimi dla alergików, ponieważ puch lubiany jest przez roztocza kurzu. Warto jednak wiedzieć, że kołdra puchowa 160×200 wykonana z odpowiedniego materiału nie będzie umożliwiała im przedostania się do wnętrza. Certyfikowany model z tej kategorii może być jedną z lepszych opcji dla alergików.