Skip to content Skip to footer

Dobór domku narzędziowego do potrzeb

Domki narzędziowe drewniane mogą pełnić szereg funkcji, które zależą zarówno od rozmiarów samego ogrodu, jak również dostępnych innych przestrzeni do przechowywania i potrzeb.

Rozmiar domku

Aby domek spełnił swoją funkcję, należy zadać sobie pytanie: co będzie w nim przechowywane? Zakup domku o wąskich drzwiach w celu zimowego składowania mebli ogrodowych nie sprawdzi się, a domek o podwójnych drzwiach wyłącznie do przechowywania kosiarki i innych niewielkich narzędzi ogrodowych – jest zbędny.

Dlatego też warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i dopasować rozmiar domku do potrzeb. Dobrze jest mieć na uwadze, że większa powierzchnia nie musi oznaczać lepszej funkcjonalności w naszym przypadku: mimo że sam domek może mieć większą powierzchnię, może się okazać, że ze względu na wymiary nie nadaje się na przykład do przechowywania roweru, co w naszym przypadku ma duże znaczenie.

Odpowiednie wykonanie – aby posłużył na lata

Domki narzędziowe drewniane nie są elementem, który wymienia się co rok czy dwa. Planując taki zakup oczekujemy, że domek posłuży nam przez co najmniej kilka lat, zapewniając bezpieczne schronienie dla wszelkich ogrodowych utensyliów.

Z tego względu, przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, a także sposób ich impregnacji. Cienkie deski nie zapewnią ochrony na lata, dlatego lepiej jest zdecydować się na domek o wysokiej jakości wykonania.

Także wszelkie elementy metalowe powinna charakteryzować wysoka jakość wykonania i odporność na korozję. Należy pamiętać, że ogólna jakość domku oznacza także większe bezpieczeństwo składowanych w nim przedmiotów.

Dopasowany wygląd

Dobierając domek, trzeba mieć na względzie również fakt, że będzie się on znajdował w naszym ogrodzie przez wiele lat. Warto zatem tak dopasować go do wyglądu domu lub ogólnego wystroju ogrodu, aby zapewnić sobie świetny wygląd na lata.

Dobrym pomysłem jest także pomalowanie go na kolor dopasowany na przykład do drewnianych elementów wykończeniowych domu lub – w przypadku ich braku – wybrać barwę, która dopasuje się kolorystycznie do elewacji.

Ciekawym pomysłem jest ułożenie na dachu gontów, które pasują wyglądem do dachówek znajdujących się na domu. To pozwoli na uzyskanie jednolitego wyglądu całości przydomowego otoczenia.

Domki narzędziowe drewniane znajdziesz w ofercie Megiw