Skip to content Skip to footer

Łazienka – zrób to sam

Remont łazienki to kosztowne przedsięwzięcie. Generalny remont tego pomieszczenia wymaga często ogromnych nakładów, specjalistycznych ekip budowlanych i dużo zmartwień o to czy stan końcowy będzie taki jak oczekujemy. Jeśli nie planujesz jednak generalnego remontu a jedynie chcesz dokonać drobnych zmian w łazience dobrym pomysłem może być samodzielne przeprowadzenie czynności remontowych. Wystarczy dobrze je zaplanować i trzymać się harmonogramu.

Remont łazienki w Gliwicach

Na forach internetowych mieszkańcy masowo narzekają na drożyznę wśród gliwickich ekip remontowych. Wedle informacji z portali budowlanych koszty remontu kuchni czy łazienki wzrosły w ostatnim roku o ponad 20 procent. Ma to z pewnością związek ze wzrostem cen materiałów i ogólnym wzrostem płac jednakże zapłacenie większej kwoty za robociznę niż za materiały wielu nieco przeraża. Jak więc samemu wykonać remont łazienki w gliwicach?

Przede wszystkim należy sporządzić dokładny plan i harmonogram prac. Dobra organizacja pracy jest przecież kluczem sukcesu. Należy zaplanować jakie elementy wymienimy, w jakich miejscach będziemy kłaść nowe płytki jak również gdzie zamocować nowe meble. Znaczące jest też przemyślenie kwestii oświetlenia. Wymiana lamp lub montaż nowych bocznych nie jest droga a wnosi wiele świeżości do naszej łazienki.

Zakupy i finansowanie remontu

Po wyborze co i gdzie wymienimy trzeba też sporządzić kosztorys remontu sumując koszty jakie poniesiemy na remont. Należy szacować z nadmiarem tak by pieniędzy nie zabrakło i zgromadzić środki finansowe potrzebne na remont.

Jeśli sami postanowimy remontować łazienkę musimy dokonać zakupu potrzebnych materiałów i surowców niezbędnych do remontu. W Gliwicach istnieje kilka serwisów oferujących produkty i akcesoria łazienkowe. Hurtownie budowlane przy ulicy Pszczyńskiej oferują szeroki wybór armatury zaś sklepy przy ulicy Kujawskiej zapewnią możliwość nabycia glazury w niewysokich cenach i wielu wariantach kolorystycznych.

Wykonanie robót

Wykonanie robót przebiegać powinno w ścisłej zgodności z ustalonym wcześniej harmonogramem. Należy też jeśli się zacznie coś przebudowywać nie zmieniać już decyzji w trakcie remontu bo powoduje to chaos i bałagan w miejscu remontu.

W przypadku problemów z wykonaniem jakiejś czynności przykładowo wykonaniem fugowania płytek czy montażem kranów pomocne są liczne kanały w serwisie You Tube gdzie znajdziemy mnóstwo filmów pokazujących jak samodzielnie wykonać poszczególne czynności remontowe bez nerwów i przepłacania drogim specjalistom. Oczywiście jeśli zadanie przekracza nasze możliwości należy poprosić o pomoc specjalistę.