Skip to content Skip to footer

Doskonałe panele ścienne

Myśląc o remontowaniu wnętrz, najczęściej zwracamy swą uwagę na malowanie oraz tapetowanie, jeżeli chodzi o odnowienie ścian. Są to najczęściej wybierane prace remontowe, głównie ze względu na ich prostotę oraz fakt, że większość osób jest w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie. Prócz tak dobrze znanych prac remontowych, coraz szersze grono zwolenników zyskują panele ścienne.

Czym właściwie są panele na ściany?

Panele wykorzystywane do dekoracji ścian to płyty z konkretnego materiału, które są mocowane do ściany. W zależności od rodzaju paneli naściennych, różnią się one sposobem montażu. Panele PCV można z powodzeniem zamontować na kleju, ale do boazerii trzeba będzie wykorzystać dodatkowe elementy montażowe. W zależności od przeznaczenia paneli ściennych różna będzie metoda montażu.

Jak wybrać panele naścienne?

Głównym problemem, który stoi przed osobami decydującymi się na taki rodzaj wykończenia wnętrz to wybór odpowiednich paneli. Odpowiednich, znaczy wykonanych z materiału, który zapewni najwyższą żywotność w danym pomieszczeniu. W ten sposób, należy zwrócić uwagę na warunki, które będą występować w danym pomieszczeniu. Dlatego, należy przemyśleć czy zastosowanie drewnianych paneli naściennych będzie odpowiednim rozwiązaniem do kuchni czy łazienki, biorąc pod uwagę wilgoć występującą w danych pomieszczeniach.

Czy to zawsze dobre rozwiązanie?

Można zastanowić się czy panele ścienne to rozwiązanie idealne, które można zastosować w każdym przypadku. Wiele osób nie zgodzi się z tą tezą sądząc, iż panele na ściany nie są wystarczająco ekskluzywnym rozwiązaniem. Nie jest to do końca prawdą, gdyż osoby szukające luksusu mogą z powodzeniem wykorzystać egzotyczne gatunki drzew, które mogą być stosowane nawet w zawilgoconych pomieszczeniach ze względu na swoją wyższą twardość. Ponadto, panele naścienne są raczej „bezpiecznym” rozwiązaniem, przez co nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci czy osób starszych i mogą być z powodzeniem stosowane w ich pokojach czy mieszkaniach.

Zastosowanie różnego rodzaju paneli naściennych to generalnie ciekawe rozwiązanie, które może wkomponować się w każdy styl aranżacji wnętrza. Stosując odpowiednio dobrane panele można utworzyć w pokoju ciekawy klimat, nawet we wnętrza bardzo luksusowych. Kawałek egzotycznego drewna na ścianie podkreśli majestat i klasę wnętrza pokoju. Jednakże panele nie muszą występować tylko w wersji bardzo ekskluzywnej. Można znaleźć również ciekawe rozwiązania paneli ściennych w wersji „low-cost”.