Skip to content Skip to footer

Ekogroszek – zalety, zakup, ceny hurtowe

Popularność ekogroszku rośnie z każdym kolejnym rokiem. Sporo ludzi i firm decyduje się wyposażyć swoje domy i lokale w odpowiednie piece przeznaczone do takiego typu paliwa. Każdy producent ekogroszku zapewnia klientów o atutach takiego rozwiązania. Warto więc poznać jego największe zalety i sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Ekogroszek – korzyści stosowania

Ekogroszek to nic innego, jak rodzaj ekologicznego paliwa stworzonego z węgla. Aby móc go stosować, trzeba jednak wcześniej wyposażyć się w odpowiedni piec. Kocioł z palnikiem zapewnia duży komfort użytkowania, niewymagający dużego nakładu pracy i częstej ingerencji ze strony człowieka. Atutem ekogroszku jest zapewne fakt, że ten rodzaj węgla spełnia standardy UE i jest bardzo przyjazny dla środowiska, ponieważ nie posiada zbyt wiele siarki ani nie emituje nadmiernych ilości popiołu ani innych zanieczyszczeń. Bezpieczeństwo powinno być potwierdzone odpowiednim certyfikatem na postawie przeprowadzonych testów. Mówiąc o kosztach takiego rozwiązania, trzeba wspomnieć, że niestety dość dużym wydatkiem jest zakup pieca. Jeśli chodzi o sam opał, najlepszą opcją jest na pewno ekogroszek hurt. W takim wypadku paliwo to staje się najbardziej ekonomicznym wariantem dostępnym obecnie na rynku.

Ekogroszek ceny hurtowe

Decydując się na zakup kotła na ekogroszek ceny hurtowe tego węgla stanowią jedno z najczęstszych zagadnień poruszanych przez przyszłych użytkowników – zarówno będących osobami prywatnymi, jak i przedsiębiorstwami czy instytucjami. Odpowiedź na pytanie o koszt nie jest prosta. Wiele zależy tu od tego, ile ton paliwa chce się nabyć. Spora część sklepów oferuje rozmaite rabaty na ekogroszek hurt, często można także liczyć na bezpłatną dostawę. Duże ilości produktu to również szansa na negocjowanie lepszych warunków finansowych. Można przyjąć że jeśli chodzi o wyższej jakości ekogroszek ceny hurtowe za tonę wynoszą średnio 800 złotych. Producenci wprowadzają jednak różne wersje tego węgla, w tym także tańsze odmiany, przy czym ma to oczywiście przełożenie także na jakość. Wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Na pewno każdy producent ekogroszku musi udostępnić informacje o parametrach technicznych proponowanego towaru. Klient powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów, m.in. wysoką kaloryczność i małą zawartość siarki.