Skip to content Skip to footer

Jak dobierać poszewki dekoracyjne?

Poszewki na poduszki dekoracyjne mają ogromną moc. W kilka minut mogą odświeżyć pokój dzienny oraz zmienić jego charakter. Jak dobierać poszewki dekoracyjne, by wyglądały interesująco?

Kwiaty – małe i duże

Dekoracyjne poszewki na poduszki z kwiatowymi wzorami towarzyszą nam od lat. Nic nie wskazuje na to, że szybko się to zmieni.

Do nowoczesnego salonu idealny będzie liść monstery, rośliny tropikalne czy chabry, których widzimy wyłącznie kontury. Do salonu w stylu skandynawskim sprawdzą się poszewki dekoracyjne w delikatnych kolorach. Poszewki dekoracyjne na poduszki w duże kwiaty będą idealne do salonu, który jest subtelny i romantyczny.

Wzory zwierzęce

Dekoracyjne poszewki na poduszki w zwierzęce motywy zdobyły popularność już wiele lat temu. Kiedyś woleliśmy poszewki dekoracyjne, na których zwierzęta były odwzorowane w realistyczny sposób, dziś chętnie wykorzystujemy futurystyczne wzory. Czarno-biały nosorożec w żółtych okularach będzie świetnie wyglądał na szarej sofie. Na granatowej idealnie będzie wyglądała poszewka dekoracyjna z czarnym kotem w czerwonej czapce.

Dekoracyjne poszewki na poduszki z czarno-białymi zwierzętami będą pasowały zarówno do pokoju dziennego nowoczesnego, jak i w skandynawskim stylu. Do salonu industrialnego warto wybrać poszewki dekoracyjne w tęczowe zwierzęta. Kolor ożywi salon.

Wzory geometryczne

Poszewki dekoracyjne na poduszki we wzory geometryczne to ogromne możliwości. Obok poszewki w małe wory można ułożyć duże i wyrazisty wzór. Czarno-białe wzory to klasyczne połączenie, które świetnie sprawdzi się w salonie industrialnym, nowoczesnym, jak i skandynawskim.

Poszewki na poduszki dekoracyjne we wzory warto ułożyć na sofie na przemian z poduszkami jednolitymi. Jest to zawsze interesujący zestaw.

Dekoracyjne poszewki we wzory można również łączyć dobierając kolory. Warto stworzyć kompozycje w tej samej tonacji. Można również dobrać kolory kontrastowo.

Poszewki na poduszki dekoracyjne to łatwy sposób na odmianę wnętrza. Nie wymaga wielkich nakładów finansowych, ale za to daje bardzo ciekawe efekty. Warto pamiętać, że kolorowe poduszki mogą leżeć nie tylko na sofie, ale również na fotelach.