Skip to content Skip to footer

Salon zdobiony światłem

Oświetlenie ma ogromną moc. Rozjaśnia mrok, ale również sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne i przyjemne. Żyrandol oraz lampy stojące to również niebanalne dekoracje, które niczym rzeźby zdobią pokój dzienny. Jak przy pomocy światła zaaranżować niecodzienny salon?

Żyrandol – niezbędne światło

Żyrandol, który wisi w centralnym punkcji salonu to już przeżytek. Dziś wybieramy tanie żyrandole, których zadaniem jest oświetlenie strefy wypoczynkowej oraz jadalnej.

Wybierając tanie żyrandole, przede wszystkim należy się zastanowić, gdzie zostaną powieszone. W salonie o niecodziennym kształcie należy oświetlić każdy zakamarek pokoju. W pokoju dziennym, gdzie wydzielona jest jadalnia koniecznie trzeba rozjaśnić stół, przy którym spożywamy posiłki.

W pokoju dziennym, którego kształt jest zbliżony do prostokąta, można powiesić dwa tanie żyrandole na krańcach pokoju. Dzięki temu będziemy mieli światło w każdym jego końcu, a salon będzie wydawał się bardziej interesujący.

Wybierając tanie żyrandole do pokoju dziennego należy je dopasować do stylu panującego w mieszkaniu. W salonie skandynawskim sprawdzi się lampa górna wykonana z drewna. W nowoczesnym pokoju dziennym warto wykorzystać tanie żyrandole o prostej formie. Bardzo ciekawym oświetleniem górnym salonu jest lampa pająk, która ma wiele ramion.

Jak wybrać nastrojowe oświetlenie salonu?

W każdym salonie, oprócz światła górnego, które ma praktyczne zastosowanie, warto zadbać o oświetlenie, które wprowadzi przyjemny klimat do pomieszczenia. Warto wykorzystać tanie lampy stojące zarówno te podłogowe, jak i stołowe.

Tanie lampy stołowe warto umieścić na komodzie, stoliku kawowym czy szafce rtv. Bardzo ciekawie wyglądają również tanie lampy stołowe umieszczone na parapecie okiennym. W zimowe, ponure wieczory dają przyjemne światło, które widoczne jest również z zewnątrz.

Planując oświetlenie salonu nie można również zapomnieć o tanich lampach podłogowych. Lampy można ustawić w rogach pokoju, ale również w kąciku wypoczynkowym czy w pobliżu sofy. Wybierając tanie lampy podłogowe warto zadbać, by miały możliwość regulacji natężenia światła. Ustawiając delikatne światło można odpocząć. Wybierając mocniejsze, poczytać książkę.