Skip to content Skip to footer

Jak działa neutralizator powietrza?

Powietrze znajdujące się w pomieszczeniu można oczyszczać, odświeżać, nawilżać, a także neutralizować. Co ciekawe, z tych czterech czynności właśnie ta ostatnia jest najłatwiejsza. Niestety, wymaga ona zastosowania specjalistycznej technologii i to już na szczeblu molekularnym.

Jak działa narzędzie do neutralizowania powietrza?

W gruncie rzeczy urządzenie do neutralizowania powietrza jest dosyć proste. Działa ono jak każdy spray, a jego zadaniem jest rozproszenie określonej substancji w danym wnętrzu. Co ważne, Neutralizator powietrza będzie w głównej mierze oddziaływał na odzież, choć wiele osób stosuje go również w powietrzu.

W czym zatem tkwi jego sekret? Głównie w tym, że zawiera on w swoim składzie jony srebra, które oddziałują na cząsteczki zapachu i brudu, które unoszą się w powietrzu. Jony te wiążą je, dzięki czemu można łatwo pozbyć się męczącego, nieprzyjemnego zapachu. Oznacza to również, że za pomocą neutralizatora można usuwać nieprzyjemny zapach z ubrań.

Od czego zależy skuteczność działania neutralizatora?

Skuteczność neutralizatora powietrza zależy od wielu rzeczy. Po pierwsze, musi być on używany w zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli strumień opuszczającego go gazu natrafi na np. wiatr, to skuteczność pracy neutralizatora znacząco się zmniejszy. Co więcej, w takich warunkach może on być całkowicie nieskuteczny.

Jeśli neutralizator powietrza jest np. stosowany na ubrania, to warto przed użyciem oddalić go nieco od zabezpieczanej w ten sposób odzieży. Zamknięte w neutralizatorze związki lotne mogą osadzać się na ubraniu, pozostawiając po sobie tłuste i szpecące plamy. Dla tych urządzeń optymalnym dystansem działania jest 30 – 60 cm.

Dodatki i inne akcesoria

Warto stosować neutralizator powietrza w połączeniu z różnymi, funkcjonalnymi dodatkami. Zapachy, zawieszki i odświeżacze powietrza to sprzęt, którego żaden neutralizator nie zastąpi. Dlatego po zneutralizowaniu zapachu, należy wprowadzić nowy, tym razem przyjemny aromat.

Podsumowując, neutralizatory powietrza to dość proste, a zarazem fascynujące urządzenia. I choć ich zasada działania jest dosyć prosta, to większość z nich działa na poziomie niedostrzegalnym przez człowieka.