Skip to content Skip to footer

Komfortowe kołdry puchowe i antyalergiczne 140×200

Na wygodną i komfortową sypialnię składają się nie tylko meble takie jak łóżko, ale również inne elementy wyposażenia, które przede wszystkim wpływają na jakość naszego snu – np. poduszki czy kołdra 140×200. Są to produkty, które nie tylko powinny odznaczać się wysoką jakością, ale również wpisywać w nasze osobiste potrzeby.

Jakie właściwości powinna mieć komfortowa kołdra 140×200?

Ważne jest zarówno wypełnienie, jak i zewnętrzna powłoka. To dzięki temu, że są one z wysokiej jakości materiałów, śpi nam się pod nimi niezwykle przyjemnie. Istotny jest komfort cieplny, właściwa wentylacja, a także takie niuanse, jak odprowadzanie potu czy lekkość kołdry 140×200.

Ważne jest także samo poszycie – przede wszystkim oczekuje się, że Kołdra 140×200 będzie delikatna i przyjemna w dotyku. Poszycie więc produkowane jest z wysokiej jakości bawełny o właściwej gramaturze, która sprawia, że wypełnienie nie będzie wydostawać się na zewnątrz, a także nie będzie łatwym siedliskiem dla kurzu czy roztoczy.

Właściwości kołdry puchowej 140×200

Kołdra puchowa 140×200 to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla jednej osoby – jeśli posiadamy duże podwójne łóżko, to warto każdej śpiącej na nim osobie zapewnić osobną kołdrę właśnie w takim rozmiarze – wtedy nocny odpoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Najważniejszą zaletą kołdry puchowej jest to, że posiada ona naturalne wypełnienie i najczęściej jest to puch gęsi. Odznacza się on lekkością, a także świetnymi właściwościami termicznymi – kołdra puchowa 140×200 jest ciepła, a przy tym zapewnia właściwą wentylację.

Zaletą zastosowanych materiałów jest także to, że świetnie odprowadzają pot. Można także kołdrę z puchu dobrać adekwatnie do pory roku – dostępne są zarówno letnie, jak i zimowe, a także całoroczne.

Jak kołdra dla alergika?

Kołdra antyalergiczna 140×200 wykonana jest z takich materiałów, które nie tylko nie uczulają, ale również nie są łatwym siedliskiem dla kurzu i roztoczy. Do tego celu używa się odpowiedniego wypełnienia – najczęściej jest to wypełnienie syntetyczne, a także właściwego materiału na poszycie – może być to na przykład wysokiej jakości bawełna.

Kołdra antyalergiczna 140×200, podobnie jak wysokiej jakości kołdry puchowe, odznacza się wyjątkowym komfortem użytkowania – jest ciepła, przewiewna, lekka i świetnie odprowadza pot. Są to także produkty łatwe w pielęgnacji, ale pod tym względem należy przestrzegać zaleceń producenta.