Kinkiet wewnętrzny ze słoneczną barwą światła, czyli żółtą, doskonale ociepli optycznie każde wnętrze. Aby zwiększyć poczucie ciepła, należy wybrać żarówki i klosze w odpowiednich kształtach. Lampy ścienne muszą również być wykonane z takiego materiału, który sam w sobie daje klimatyczne ciepło.
Jak wybierać kinkiet wewnętrzny?
Jeśli lubisz kinkiety metalowe, a chcesz utrzymać optyczne ciepło w domu, wystarczy, że postarasz się o odpowiedni kolor kinkietu. Czyli zamiast oświetlenia ściennego w kolorze czarnym, białym i srebrnym, powinieneś wybrać te wykonane z mosiądzu.
Koniecznie wkręć do kinkietów żarówki z ciepłym światłem. Dzięki temu podwójnie zadbasz o ciepły nastrój w mieszkaniu. W ten sposób szybciej wypoczniesz po powrocie z pracy. Twój organizm rozluźni się i poczujesz przyjemny stan relaksu.
Kiedy kinkiet wewnętrzny z zimnym światłem?
Ciepłe światło w kinkietach to sposób na wyluzowanie się i harmonijne przysposabianie się do przejścia ze stanu czuwania w stan snu. Zimne światło w lampie ściennej załóż wtedy, gdy będziesz potrzebował jeszcze trochę popracować.
Zimne światło w lampach ściennych zakłada się również w pomieszczeniach pracowniczych w biurze. Dzięki temu pracownicy nie będą czuć się senni, ale gotowi do umysłowej pracy.
Jaki klosz do kinkietu wewnętrznego?
Nowoczesne kinkiety mają osłonki żyrandolowe lub nie mają ich wcale. Te drugie mogą być przystosowane do designerskiej żarówki, która jest ozdobą samą w sobie.
Istnieją również kinkiety, które w niczym nie przypominają tradycyjnych lamp ściennych. Mają wyszukany design i przypominają np. mikrofon, latarkę, lampę uliczną.
Wybieraj kinkiety podobne do wiszących w pokoju lamp sufitowych. Dzięki temu zachowasz spójność, co wywołuje nastrój spokoju.