Skip to content Skip to footer

Jak poprawić wygląd sufitu w domu?

Wygląd sufitu ma ogromny wpływ na to, jak prezentuje się całe wnętrze. Warto o tym pamiętać i zwyczajnie spojrzeć w górę, aby ocenić, czy nie powinien on zostać poprawiony na przykład podczas remontu. W jaki sposób to zrobić? Jak wyrównać sufit? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Jak wyrównać sufit w mieszkaniu w kamienicy?

Wyrównywanie sufitu w mieszkaniu w kamienicy wydaje się najprostszym sposobem. Dlaczego? Ponieważ to właśnie mieszkania w kamienicach są na tyle wysokie, że wszystkie sufity można ukryć po prostu za pomocą płyty karton-gips. To właśnie dzięki temu nie trzeba będzie robić czasochłonnych gładzi. Niestety w innych przestrzeniach taki sposób na poprawę wyglądu sufitu może nie być odpowiedni. Jeśli mieszkania są niższe niż te w kamienicach, po założeniu płyt karton-gips, wnętrze obniży się nawet o kilka centymetrów.

Podwieszany sufit

Sufit podwieszony to świetna opcja wtedy, gdy remont ma dać spektakularny efekt. To właśnie dzięki podwieszanym sufitom można uzyskać nowoczesne wnętrze. Co więcej, z łatwością uda się wtedy zastosować ciekawe rozwiązania dotyczące oświetlenia. Dlatego właśnie podwieszany sufit tak świetnie prezentuje się w sypialni lub w salonie, dając szansę na stworzenie klimatycznego wnętrza. Można sufit podwiesić również w kuchni. To częsta praktyka wtedy, gdy chce się zamaskować przewody potrzebne do zamontowania okapu.

Samodzielnie czy z fachowcem?

Chociaż wyrównywanie sufitu wydaje się stosunkowo prostym zadaniem, warto pamiętać o tym, że to wymagająca praca. Cały czas należy pracować z rękami uniesionymi do góry. Jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności, praktyki, a także zwyczajnie siły fizycznej i zdrowia, lepiej nie zabierać się za to samodzielnie. W tym przypadku dużo lepszą opcją będzie po prostu wynajęcie ekipy remontowej, która specjalizuje się właśnie w pracach wykończeniowych na suficie, a także w montażu sufitów podwieszanych. Remont będzie kosztował trochę więcej, ale efekt końcowy będzie znakomity.