Skip to content Skip to footer

Kabina prysznicowa kwadratowa, a może prostokątna – którą wybrać?

Łazienka to przede wszystkim pomieszczenie, w którym jest kabina prysznicowa. Oferta kabin jest bardzo szeroka i czasami trudno zdecydować się, która będzie najlepsza. Co należy wziąć pod uwagę wybierając kabinę prysznicową? Gdzie można kupić tanie kabiny wysokiej jakości?

Jaka kabina prysznicowa jest najlepsza?

Kabiny prysznicowe kwadratowe, prostokątne, asymetryczne, a także owalne – wybór jest duży i nie wiadomo, na którą się zdecydować. W mniejszych łazienkach najlepiej sprawdzą się Kabiny prysznicowe kwadratowe. Rozmiar zależy od metrażu, jakim dysponujemy. Może to być kabina 80×80, albo 100×100.

Jeśli nie musimy martwić się o powierzchnię w łazience, to warto wybrać kabinę nieco większych rozmiarów. Dobrym rozwiązaniem jest kabina prostokątna 80×120. Fajnie prezentują się także kabiny owalne, które są dobrym rozwiązaniem zarówno w mniejszych, jak i w większych łazienkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Zakup kabiny nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim najpierw należy wybrać kształt, który nam najlepiej odpowiada, no i oczywiście będzie pasować do łazienki. Ważne jest także to, jak się otwierają drzwiczki. Czy mają być uchylne, otwierane na zewnątrz, a może przesuwane. Naturalnie należy dokładnie sprawdzić z jakich materiałów została wykonana kabina.

Wykończenie kabiny, uszczelki, zawiasy i klamka to również bardzo istotne elementy, które świadczą o jakości kabiny prysznicowej. Powinny być one wysokiej jakości oraz wyglądać estetycznie. Osoby, które nie lubią sprzątać mogą zdecydować się na kabinę prysznicową ze szkłem, które jest odporne na osadzanie się kamienia i brudu.

Czy wybrać kabinę prysznicową z brodzikiem czy bez?

Jest to pytanie, które należy sobie zadać przed wyborem konkretnej kabiny. Kabiny mogą posiadać brodzik głęboki, płytki lub z siedziskiem. Brodzik głęboki świetnie zastępuje wannę. W przypadku osób starszych bądź dzieci niezastąpione jest siedzisko, które ułatwia kąpiel.

Kabiny bez brodzika to rozwiązanie, które najczęściej jest stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Kabina taka składa się zazwyczaj z jednej ścianki, a na podłodze i ścianie są płytki. Fajne rozwiązanie, ale mniej praktyczne niż kabina z brodzikiem.