Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrej jakości koc bawełniany?

Miły w dotyku i ciepły koc jest niezbędny w długie zimowe wieczory. Jak wybrać wysokiej jakości koc? Na co zwrócić uwagę i gdzie można go kupić? Z jakiego materiału powinien być on wykonany?

Koce bawełniane – niezbędnik w każdym domu

Koc może służyć jako okrycie w chłodne zimowe dni, ale również jako kapa, którą można położyć na łóżku, jako ochronę przed kurzem. Koc powinien być wykonany z materiału miłego w dotyku. Najlepiej wybrać koc, który zrobiony został z bawełny.

Bawełna to naturalny materiał, który nie uczula i jest idealny dla dzieci i osób, które uczulone są na kurz czy roztocza. Koce wykonane z bawełny są wytrzymałe i można je prać w pralce. Dodatkowo są ciepłe i przyjemne w dotyku.

Jak wybrać koc bawełniany?

Koce bawełniane dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Dla dzieci najlepszym rozmiarem jest koc 140×200. Dla dorosłych osób warto wybrać znacznie większy koc o wymiarach 200×200. Pod takim przykryciem zmieszczą się nawet dwie osoby.

Jeśli koc ma służyć jako narzuta na łóżko, to wówczas powinien być on większy od powierzchni spania o przynajmniej 40 centymetrów z każdej strony, aby dokładnie przykrył pościel i materac. Dostępne są rozmaite kolory, które można dopasować do wnętrza lub indywidualnych preferencji.

Gdzie kupić dobrej jakości koc bawełniany?

Koce bawełniane dostępne są w sklepach tekstylnych czy marketach. Jednak przed zakupem należy sprawdzić jakość produktu. Nie każdy koc bawełniany jest wysokiej jakości.

Warto wybierać produkty tekstylne certyfikowane. Taki atest świadczy o tym, że koc przeszedł szereg testów i jest odpowiedni dla dzieci czy osób z alergiami. Można skorzystać ze sklepów online, które oferują dobrej jakości koce w atrakcyjnych cenach.

Koc bawełniany jako narzuta na łóżko

Koc znakomicie może zastąpić kapę na łóżko. Wystarczy wybrać odpowiedniej wielkości produkt, aby przykrył nie tylko pościel, ale także częściowo ramę łóżka. Najlepiej jakby sięgał on do podłogi, wówczas będzie wyglądać znakomicie.

Koc bawełniany położony na łóżku chroni pościel przed kurzem, a dodatkowo w każdym momencie można się nim okryć. Można wybrać koc dwustronny, dzięki czemu będzie można w dowolnej chwili zmienić wystrój sypialni, zmieniając stronę koca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.