Skip to content Skip to footer

Jak wybrać najlepszą kołdrę dla siebie?

Wybór kołdry to wcale nie łatwe zadanie. Choć mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, bo przecież komfort nocnego wypoczynku zależy głównie od materaca, nic bardziej mylnego. Nie każda z dostępnych w sklepie kołder zapewni wygodę i dobre samopoczucie nocą. Którą wybrać, żeby dobrze się wyspać?

Czym się kierować przy zakupie kołdry?

Planując zakup kołdry, warto zastanowić się, czy ma służyć przez cały rok, czy tylko w okresie letnim albo zimowym, jaki powinna mieć wymiar, ile osób będzie z niej korzystać. Szczególną czujność powinni zachować również alergicy. Bardzo ważnym kryterium wyboru jest materiał. To on wpływa na i wytrzymałość kołdry, i na oferowaną wygodę. Jeśli będzie sztuczny, a dodatkowo słabej jakości, będzie powodował przegrzewanie się, a dodatkowo szybko straci ładny wygląd. Lepszym wyborem są tkaniny naturalne – oddychające, zapewniające właściwy przepływ powietrza, zapobiegające uczuciu duszności czy poceniu się. Wśród nich dostępne są przede wszystkim kołdry wełniane – dość trudne w utrzymaniu i raczej na zimę – oraz uniwersalne, praktyczne kołdry bawełniane.

Dlaczego warto postawić na kołdrę z bawełny?

Kołdry bawełniane nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Są bardzo uniwersalne, ponieważ nadają się na dowolną porę roku. Zimą dają przyjemne uczucie ciepła, latem nie blokują przepływu powietrza, nie sprzyjają poceniu się. Są też antybakteryjne, ponieważ łatwo można je wybrać w domowych warunkach, wkładając je do pralki. Bawełna to naturalny, przyjazny skórze materiał. Jest miękka, przyjemna w dotyku, bawełniane kołdry są lekkie, odpowiednie również dla dzieci. Występują w wersji o różnej grubości, by zarówno zmarzluchy, jak i ci, którym zawsze za gorąco mogli dopasować je do swoich wymagań.

Gdzie szukać idealnej kołdry bawełnianej?

Bawełnianą kołdrę można kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. W swojej ofercie mają ją przede wszystkim sklepy specjalizujące się w tekstyliach sypialnianych, ale również sieciówki czy inne sklepy z wyposażeniem do mieszkań.Najważniejsze, by kołdra była stuprocentowo bawełniana, by miała staranne wykończenie. Powinna mieć dopasowaną do potrzeb danej osoby grubość, być miękka, puszysta, lekka.

Kołdry bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.