Skip to content Skip to footer

Pokojowe żyrandole dopasowane do każdego stylu aranżacyjnego

Na rynku niestety nie ma uniwersalnych żyrandoli, które pasować będą do każdego wnętrza. Producenci mają bardzo wiele modeli do wyboru, dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej o zasadach, którymi należy się kierować przy wyborze nowego oświetlenia.

Tradycyjne żyrandole pokojowe

Wiszące lampy pokojowe o klasycznym wyglądzie będą pasować do bardzo wielu salonów, dlatego też jest to najbezpieczniejszy wybór. Tego typu lampy nie wyróżniają się niczym szczególnym, dlatego też zapewniają dość dyskretne oświetlenie pomieszczenia. Warto rozejrzeć się za lampami wiszącymi, które nie posiadają żadnych większych ozdób, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie je dopasować do stylistyki danego wnętrz. Jeżeli chodzi o klasyczne żyrandole pokojowe, to mogą one posiadać kilka różnych punktów oświetleniowych. Zazwyczaj można zetknąć się z klasycznymi kloszami, które skierowane są w dół albo w górę. Klasyczne oświetlenie najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego też lampy żyrandole tego typu będą bezpieczną inwestycją.

Nowoczesne oświetlenie do salonu

Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest wybranie lamp pokojowych do nowoczesnego salonu. Producenci mają w swojej szerokiej ofercie sprzedażowej różnorodne lampy żyrandole o bardzo nietuzinkowych kształtach. Godne uwagi są nie tylko lampy pokojowe wykonane ze szkła i metalu, ale również nowoczesne oświetlenie wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych. Praktycznie wszystkie nowoczesne żyrandole posiadają kilka punktów oświetleniowych. Najmodniejsze są te żyrandole, które mają niesymetryczne klosze. Nie można zapominać również o żyrandolach, które tworzą oświetlenie kierunkowe. Najlepszym wyborem są modele, które umożliwiają płynną regulację padania poszczególnych promieni świetlnych.

Oświetlenie główne i dodatkowe

Jedną z największych zalet żyrandoli pokojowych jest to, że mogą one pełnić rolę oświetlenia głównego i dodatkowego. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby nie zwracać uwagi jedynie na walory dekoracyjne, ale przede wszystkim na aspekty użytkowe. Porządny żyrandol pokojowy powinien zapewnić równomierne i przyjazne dla oka oświetlenie. Osoby, które nie wiedzą na jakie oświetlenie postawić powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.