Skip to content Skip to footer

Jak wybrać paterę na ciasto?

Przyjmowanie gości wymaga szczególnej oprawy. Słodkie wypieki, takie jak ciasta czy babeczki powinny być odpowiednio podane. Dzięki temu nie tylko pięknie się prezentują, ale także zdają się smakować jeszcze lepiej. Na czym można podać ciasta? Najlepiej do tego celu sprawdzają się dedykowane patery.

Niska czy piętrowa?

Patery na ciasto mogą występować w kilku formach. Mogą mieć postać tacy na nóżce lub jedno- czy też dwupiętrowej konstrukcji. To, co wybierzemy zależy nie tylko od naszych własnych preferencji estetycznych, ale także od tego, ile ciasta chcemy zmieścić na paterze. Ta kilkupiętrowa będzie w stanie zmieścić naprawdę dużą ilość różnorodnych ciast.

Jeżeli zaś nie mamy zbyt dużej ilości wypieków, ale chcemy je zaprezentować w sposób efektowny to zdecydowanie sprawdzi się niska patera na ciasto. Ten sposób podawania słodkości znacznie lepiej się sprawdzi niż prowizoryczne sposoby podawania na talerzach. Patery na ciasto są eleganckie i stylowe.

Materiał wykonania – co będzie praktyczne i piękne?

Najtańsze patery zwykle wykonane są z plastiku i chociaż spełniają swoje zadanie, nie prezentują się zbyt dobrze, chyba że w zestawieniu ze stylem pop art. Trzeba mieć jednak dużo wyczucia i dobrego smaku, by wybrać naprawdę ciekawą paterę z tworzywa sztucznego. Na pewno powinna być ona w mocnych kolorach i z wysokiej jakości plastiku.

Takie patery mają tę zaletę, że dobrze się je czyści. Piękne i stylowe są patery szklane i drewniane czy też bambusowe. To, co wybierzemy zależeć będzie między innymi od stylistyki salonu czy też jadalni. Na przykład patery z drewna egzotycznego będą się dobrze prezentować we wnętrzu eko.

Gdzie kupić paterę na ciasto?

Są one sprzedawane w praktycznie każdym sklepie, w którego asortymencie można znaleźć artykuły gospodarstwa domowego, ale ciekawe propozycje można znaleźć także w sieci, na targach staroci, w sklepie z porcelaną czy też nawet second-handach.

Z pewnością warto zainwestować w paterę, zwłaszcza neutralna stylistycznie, uniwersalną, ponieważ wtedy będzie ona nam służyć przez wiele lat, nawet jeżeli zmienimy upodobania czy też postanowimy zrobić generalny remont kuchni czy jadalni. Warto także postawić na jakość i wytrzymałość.

Patery na ciasto dostępne są w ofercieGastrosilesia.pl.