Skip to content Skip to footer

Kiedy warto postawić na domy prefabrykowane?

Nowoczesne domy prefabrykowane zdobywają coraz większą popularność, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Niniejszy artykuł skierowany jest do osób, które w najbliższym czasie planują postawić nowy dom, ale nie wiedzą jeszcze na jaką technologię postawić.

Kiedy warto postawić na prefabrykowane domy?

Dom z prefabrykatów doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy budowa domu w sposób gospodarczy zmusza do zmiany trybu pracy. Domy prefabrykowane przypadną do gustu również osobom, które mają nieco więcej gotówki do wydania i jednocześnie chcą znacząco skrócić czas budowy. Skorygowanie poszczególnych prac budowlanych i wykończeniowych przy tradycyjny budownictwie nie jest prostym zadaniem. Dzięki prefabrykowanej technologii modułowej nie ma tych i wielu innych problemów. Domy z prefabrykatów są także dobrym wyborem dla tych osób, które plac budowy mają zlokalizowany daleko od aktualnego miejsca zamieszkania. Prefabrykowane ściany są znacznie cieńsze od zwykłych ścian ceglanych, dlatego też można zyskać sporo przestrzeni.

Czym tak naprawdę są domy z prefabrykatów?

Dom z prefabrykatów to wszystkie te konstrukcje, w których zdecydowana większość elementów powstaje w specjalnych zakładach wytwórczych. Prefabrykatami mogą być całe ściany, duże fragmenty stropów, czy też przestrzenne moduły stanowiące całość. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają również prefabrykaty drobnowymiarowe. Dużym atutem prefabrykatów jest oczywiście skrócony czas budowy. Doświadczone firmy w kilka miesięcy mogą postawić nowy dom w stanie deweloperskim. Budowa z prefabrykatów nie jest także sezonowa, dzięki czemu można postawić dom w każdej porze roku.

Jakie wady?

Dom z prefabrykatów ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. Dla większości inwestorów największym minusem są oczywiście wysokie koszty, ale na szczęście ceny prefabrykatów z roku na rok są coraz niższe. Problemy mogą pojawić się także ze znalezieniem doświadczonej firmy, która specjalizuje się w stawianiu domów z prefabrykatami.