Skip to content Skip to footer

Jak wygodnie odpoczywać w ogrodzie?

Drewniane, plastikowe czy metalowe? Leżaki, krzesła czy bujane fotele? Wybierając siedziska do ogrodu warto dobrze się zastanowić, do czego mają nam służyć i z jakiego materiału mają być wykonane. Jak wybrać wygodne i funkcjonalne krzesła ogrodowe?

Drewno, metal czy plastik?

Każdy z wymienionych materiałów ma zarówno wady, jak i zalety. Bardzo ważne jest określenie potrzeb, a następnie na tej podstawie wybranie idealnych krzeseł do ogrodu.

Krzesła ogrodowe plastikowe są lekkie, wygodne i trwałe. Nie są to krzesła, które są wrażliwe na deszcz, czy mróz. Dużą większą szkodę może wyrządzić słońce, które sprawi, że krzesła wyblakną i staną się mało estetyczne. Wadą krzeseł jest ich niewielka waga, która powoduje, że przy silniejszym wietrze krzesła mogą latać po całym ogrodzie.

Krzesła plastikowe ogrodowe sprawdzą się w ogrodzie, gdzie często będą zmieniały miejsce. Dzięki swojej małej wadze bez problemu można nosić je po całym ogrodzie. Warto pamiętać, że krzesła ogrodowe plastikowe są bardzo wygodne, gdy mamy możliwość regulacji oparcia. Przykryte wygodnymi, miękkimi poduchami zachęcają do leniuchowania.

Drewniane krzesła często są ciężkie, masywne i wygodne. Warto jednak pamiętać, że przestawianie ich może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Krzesła metalowe ogrodowe mogą być wykonane całkowicie z metalu i wtedy maja nieruchome oparcie. Są to krzesła ciężkie, stabilne i idealnie sprawdzające się przy stole.

Krzesła ogrodowe metalowe bardzo często z metalu mają wyłącznie rusztowanie. Siedzisko wykonane jest w materiału. Takie krzesła świetnie sprawdzą się jako leżaki, na których można poopalać się, poczytać książkę czy na chwilę się zdrzemnąć.

Stylowy ogród

Ogród to miejsce, które powinno być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również piękne. Bardzo ważne jest zaaranżowanie przestrzeni, tak by wyglądała elegancko i stylowo.

Krzesła ogrodowe metalowe sprawdzą się w ogrodzie klasycznym. Duża ilość zdobień elegancko wpisze się w wiejski ogród pełen kwiatów i krzewów. Nowoczesny ogród, w którym króluje prosta forma, oszczędne rośliny oraz eleganckie wypielęgnowane trawniki to świetne miejsce dla krzeseł drewnianych oraz metalowych. Warto jednak zwrócić uwagę, by krzesła metalowe ogrodowe były proste i surowe.

W nowoczesnym ogrodzie idealnie będą również wyglądały krzesła plastikowe ogrodowe w futurystycznych kształtach.