Skip to content Skip to footer

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kabiny prysznicowe cieszą się dużą popularnością już od wielu lat. To rozwiązanie, które najczęściej wybierają posiadacze małych łazienek. Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele kabin. To sprawia, że wybór tej konkretnej często nie jest łatwy. Czym zatem kierować się wybierając kabinę prysznicową?

Wielkość kabiny prysznicowej

Jednym z kryteriów, który należy mieć na uwadze wybierając kabinę prysznicową, to jej wielkość. Wybór jest tu bardzo szeroki. Najczęściej wybierane są kabiny o wymiarach 90×90 cm. Taka kabina może być jednak za duża w przypadku małej łazienki.

Na szczęście na rynku dostępne są także mniejsze kabiny prysznicowej. W przypadku małej łazienki dobrym wyborem może być kabina o wymiarach 80×80 cm. W takich wymiarach często wybierana jest kabina prysznicowa prostokątna.

Rodzaje kabin prysznicowych

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje kabin prysznicowych. Wybierając konkretny model, pod uwagę wziąć należy to, w jakim miejscu w łazience kabina ma stanąć. Może być ona umiejscowiona w roku łazienki, przy ścianie, we wnęce czy nawet na środku. W zależności od miejsca montażu kabiny wybrać należy jej konkretny model.

Na rynku dostępne są także kabiny o niestandardowych rozmiarach. Może być to dobry wybór w przypadku dużej łazienki. Spora kabina prysznicowa zwiększy komfort kąpieli. Ciekawym rozwiązaniem może być tu Kabina prysznicowa prostokątna. Dłuższy bok ułatwia otwieranie i zamykanie kabiny.

Cena kabiny prysznicowej

Oczywiście przy wyborze kabiny prysznicowej nie można zapomnieć o jej cenie. Na rynku dostępne są kabiny warte od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od jej wielkości, materiałów, z których została wyprodukowana oraz dodatkowych funkcji.

Co jednak ważne, cena nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru kabiny prysznicowej. Znacznie ważniejsza jest jakość jej wykonania. Zakup kabiny to często inwestycja na wiele lat. Warto zatem w tym przypadku zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że kupiło się produkt naprawdę wysokiej jakości.