Skip to content Skip to footer

Jakie wybrać profesjonalne środki do czyszczenia łazienki?

Utrzymanie łazienki w idealnym stanie nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za porządnymi środkami czystości. W dużej mierze to właśnie dzięki nim nie trzeba będzie marnować całego dnia na sprzątaniu. Profesjonalne preparaty doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zawiodą tradycyjne środki.

Jakie preparaty wybrać do czyszczenia łazienki?

Profesjonalne środki do czyszczenia łazienki najczęściej dostępne są w formie koncentratów. Godne polecenia są przede wszystkim płyny, dzięki którym bez problemu można usunąć zacieki, osady z mydła i kłopotliwe osady z kamienia. Oryginalne płyny od renomowanego producenta poradzą sobie z czyszczeniem ceramiki, stali i chromu. Kwaśne środki do sanitariów są nie tylko bardzo skuteczne, ale również bezpieczne w stosowaniu. Można je oczywiście wykorzystać na powierzchniach, które są odporne na kwasy. Mowa tutaj między innymi o umywalkach i muszlach klozetowych, z którymi zawsze jest duży problem. Profesjonalne środki do czyszczenia łazienki w kilka sekund rozpuszczają kamień wapienny, osady i nieprzyjemne dla oka przebarwienia. Płyny bardzo często wykorzystywane są również do czyszczenia fug i spoin. Najlepiej wybrać środki czystości, które w swoim składzie zawierają aktywny chlor. Jest to rewelacyjny składnik, który nie tyko usuwa bakterie, ale również oferuje skuteczne właściwości wybielające. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się preparaty, które w swoim składzie zawierają nanocząsteczki krzemu. Są to specjalne cząsteczki, które zapobiegają osadzaniu się brudu, dzięki czemu łazienka zawsze jest czysta i lśniąca.

Jakie preparaty do zwalczania kamienia?

Najtrudniejszym zadaniem przy czyszczeniu łazienki jest usunięcie kamienia. Aby poradzić sobie z dokuczliwym osadem, niezbędna jest pomoc specjalnych preparatów. Najlepsze preparaty posiadają specjalną formułę z efektem odpychania wody. Dzięki takim środkom wyczyszczone powietrze przez długi czas zachowają wysoki połysk. Środki do czyszczenia kamienia doskonale sprawdzą się do czyszczenia kabin prysznicowych, kranów i toalet. Przy czyszczeniu podłóg można sięgnąć także po porządny odkamieniacz, który w swoim składzie posiada kwas fosforowy i zaawansowane inhibitory korozji.