Skip to content Skip to footer

Kasetony dekoracyjne – jak kupować?

Remontowanie i urządzanie pomieszczeń często wiąże się z dylematami odnośnie wyglądu ścian. Większość osób stawia po prostu na farby, jednak warto odwiedzić również sklep z kasetonami. Być może przegląd tamtejszego asortymentu zainspiruje do zaprojektowania mieszkania w nieco innym, bardziej nowoczesnym wydaniu.

Co wybrać?

Kasetony dekoracyjne to produkty, których głównym atutem jest to, że występuje w tak wielu rozmaitych wersjach i sprawdzają się zarówno przy urządzaniu eleganckich, luksusowych wnętrz, jak i skromnych, minimalistycznych czy też zupełnie szalonych i oryginalnych. Panele takie są więc odpowiedzią na potrzeby miłośników różnorodnych stylów. Trzeba jedynie umiejętnie dobrać model płytek – sklep z kasetonami prowadzi zwykle sprzedaż sporej ilości wersji kolorystycznych, można zdecydować się także na wiele rozmiarów, deseni, form i faktur. Producenci oferują również szeroką gamę paneli 3D o walorach dekoracyjnych, nadających szczególnie ciekawe efekty designerskie. Oczywiście duże znaczenie ma to, czy płytki będą zastosowane na suficie czy ścianie. Trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o kasetony ozdobne sklep z takimi produktami zaproponuje prawdopodobnie także wiele opcji tworzyw. To, czy klient zdecyduje się na panele z drewna, szkła, gipsu, plastiku, aluminium, styropianu czy innego materiału, powinno być uzależnione przede wszystkim od pomieszczenia, w którym zamierza je użyć. Chcąc ozdobić kasetonami np. łazienkę, zastosowanie niektórych wersji będzie niepraktyczne ze względu na wilgoć i brud.

Kasetony ozdobne sklep

Wiele osób planujących położyć u siebie kasetony dekoracyjne często ma spory problem z podjęciem decyzji. Zakupu takich produktów można dokonać w marketach stacjonarnych i online. Bez wątpienia dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapoznanie się z ofertą – każdy producent i sklep z kasetonami posiada zwykle swoją witrynę internetową. Odwiedzając tego typu strony można spokojnie przeanalizować i porównać asortyment, zastanowić się, zapytać o poradę kogoś zaufanego. Zakup online pozwala też na poszukanie atrakcyjnych opcji pod względem finansowym. Na pewno warto jednak również odwiedzić osobiście najbliższy, stacjonarny sklep z kasetonami. Obejrzenie produktów na żywo daje nieco inne spojrzenie na całość, a dodatkowo można często liczyć na pomoc fachowej obsługi. Bez względu na to, gdzie ostatecznie dokona się zakupu, trzeba pamiętać, by decyzja była przemyślana. Panele co prawda można bez trudu montować i zdejmować, jednak lepiej oszczędzić sobie czasu i wydatków.