Skip to content Skip to footer

Lampy do pokoju – jak wybierać, na co zwracać uwagę

Wybór właściwego oświetlenia do mieszkania wielu osobom sprawia kłopot. Mimo dostępności różnych rozwiązań, jakie sklep z lampami oferuje swoim klientom, bardzo trudno jest wybrać takie lampy, które pozwoliłyby wykorzystać atuty wnętrza, a jednocześnie podkreślały atmosferę wnętrza oraz jego wykorzystanie. Warto się zatem zastanowić, czym należy się kierować wybierając lampy do pokoju.

Jak wybierać lampy do pokoju


Rzeczą najbardziej oczywistą przy wyborze oświetlenia jest rodzaj wnętrza. Inne lampy są potrzebne w salonie czy sypialni, nieco inne rozwiązania dają się wykorzystać w kuchni czy łazience. Lampy i oświetlenie do pokoju powinny składać się z kilku elementów, wśród których najważniejszym będzie lampa wisząca. Dopiero po jej wyborze należy pomyśleć o dodatkowych lampach, które są przydatne przy doświetleniu wybranych przestrzeni. Jako lampy do doświetlenia sprawdzają się zarówno kinkiety, które coraz częściej goszczą także w salonach czy sypialniach, jak i lampy stojące a nawet lampy podłogowe, umożliwiające stworzenie przyjemnej przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Wybierając lampę do pokoju warto również pamiętać o kolorach, jakie wykorzystano we wnętrzu oraz o ogólnym wystroju, który najbardziej decyduje o wyborze lamp.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy i oświetlenie


Sklep z lampami oferuje różne rodzaje oświetlenia, z uwzględnieniem całych systemów oświetleniowych czy też rozwiązań, w których wykorzystano czujniki ruchu czy włączniki działające na klaśnięcie. Jednak wybór lampy do wnętrza rozpoczyna się od jej dopasowania do mebli i już istniejących elementów aranżacji. Chodzi o wykluczenie sytuacji, gdy w salonie urządzonym z wykorzystaniem klasycznego zestawu do jadalni pojawi się designerska lampa z metalowym kloszem, wzorowanym na lampach fabrycznych. Zestawienie dwóch odmiennych stylów bardzo rzadko jest dobrym połączeniem w jednym pokoju. Najczęściej w mieszkaniach prywatnych pojawiają się lampy z prostymi kloszami, najczęściej pojedynczymi. Taka lampa wisząca stanowi podstawę do dalszej budowy systemu oświetleniowego. Jeśli we wnętrzu wykonywane są różne czynności, jak to ma miejsce np. w salonie, wówczas każdą z takich stref można podkreślić zastosowaniem oddzielnej lampy w postaci kinkietu nad sofą czy też w postaci lampy stojącej niedaleko kącika do czytania.

W pokojach warto postawić na kilka lamp, wiszących i stojących, które będą się wzajemnie uzupełniać. Można tu również sięgnąć po systemy podświetlania szafek czy wysokich mebli, aby w ten sposób podkreślić nowoczesny charakter wnętrza.

Odwiedź sklep z lampami http://lampykemar.pl/