Skip to content Skip to footer

Podziemny system nawadniania ogrodów

Zielony i zadbany trawnik to marzenie wielu zapalonych ogrodników. Jego prawidłowa pielęgnacja stanowi warunek konieczny do tego, by móc cieszyć się pięknym ogrodem. Regularne podlewanie trawnika może okazać się żmudną i męcząca pracą, która każdego dnia pochłania cenny, wolny czas. Automatczne systemy nawadniania trawników mogą być jednak rozwiązaniem problemu konieczności jego codziennej pielęgnacji. W artykule przybliżymy temat podziemnych systemów nawadniających.

Korzyści płynące z zastosowania automatycznego nawadniania

Systemy nawadniania trawników pozwalają na prawidłową pielęgnację i wzrost roślin w ogrodzie. Odpowiednio zaprogramowane nawadnianie ogrodów (kilka razy dziennie w różnych porach dnia) gwarantuje prawidłowy wzrost roślin i utrzymanie zielonego trawnika. Dzięki zautomatyzowanym systemom nawadniania ogrodów oszczędzamy pieniądze. Dzieje się tak dlatego, że system automatycznie reguluje ilość potrzebnej roślinom wody oraz uruchamia się wtedy, gdy nasłonecznienie nie jest zbyt duże. Pozwala to na ograniczenia parowania wody – woda dociera bezpośrednio do korzeni i nawilża glebę.

Skuteczność systemów nawadniających

Regulowana ilość dostarczanej roślinom wody pozwala na lepszą efektywność ich odżywienia. Instalacja dobiera odpowienie ilości wody, tak, aby rośliny były dobrze odżywione. Wpływa to pozytywnie na ich wygląd i rozwój. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, automatyczne zraszacze do trawy pozwalają oszczędzić cenny czas. Posiadajac instalację zraszającą, nawadnianie ogrodów nie wymaga naszej uwagi, a czas potrzebny do podlania ogrodu możemy spędzić na przyjemnościach. Co więcej, zautomatyzowany system nawadniania ogrodu zwiększa atrakcyjność zarówno ogrodu, jak i całego domu.

Jak podłączyć instalację nawadniającą?

Chcąc cieszyć się pięknym ogrodem prace należy rozpocząć od naniesienia na plan ogrodu wszystkich roślin, które potrzebują regularnego nawadniania. Nastepnie należy zmierzyć ciśnienie wody w planowanym ujęciu wody. Zraszacze do trawy muszą być podłączone do źródła, które gwarantuje nieustający dopływ wody o odpowienim ciśnieniu.

Co wchodzi w skład systemu?

Cały system nawadniający firmy http://zielony-trawnik.pl/ składa się z kliku ważnych elementów. Podstawą jest programator, który zapewnia możliwość regulacji zraszania. Równie ważna jest instalacja, czyli zawór główny instalacji, skrzynka zaworowa, kolektor oraz elektrozawory. Do wykonania systemu potrzebne również będą złącza oraz elementy doprowadzające wodę – rury oraz przedłużki. Nie obędzie się również bez zraszaczy. Do wyboru mamy zraszacze statyczne oraz zraszacze z dyszami turbinowymi.