Skip to content Skip to footer

Lampy w stylu retro – o czym pamiętać przy zakupie?

Przy wyborze oświetlenia do domu warto wziąć pod uwagę między innymi czynniki takie jak wielkość czy styl urządzanych pomieszczeń. Zachowanie odpowiednich proporcji pomoże w uzyskaniu ciekawego i harmonijnego efektu.

Lampy do salonu i jadalni – jak wybrać najlepszą?

Salon i jadalnia to pomieszczenia, które wymagają dokładnego i równomiernie rozłożonego oświetlenia. Przy wyborze lamp do salonu warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. W dużym salonie doskonale sprawdzą się większe lampy wiszące, dające mocne, rozproszone światło, z kolei w mniejszym pomieszczeniu z powodzeniem sprawdzi się mały żyrandol o niewielkim obwodzie.

Wielkość pomieszczenia to jednak nie wszystko – przy zakupie idealnej lampy należy mieć na uwadze również wystrój danego wnętrza. Żyrandol powinien stanowić harmonijne dopełnienie aranżacji i w żadnym wypadku nie może zaburzać proporcji czy stylistyki pomieszczenia.

Dodatkowo wybierając lampę warto przyjrzeć się parametrom takim jak kolor światła czy rodzaj danej świetlówki. W salonie i jadalni doskonale sprawdzą się energooszczędne żarówki o ciepłym lub neutralnym kolorze.

Wnętrze w stylu retro – dobór najlepszego oświetlenia

W pomieszczeniu w stylu retro nie może zabraknąć między innymi odważnych kolorów, niecodziennych form czy przykuwających uwagę wzorów. Wnętrze w starym stylu powinno być oryginalne i barwne, wypełnione ciekawymi i unikatowymi przedmiotami.

Lampy w stylu retro to idealne dopełnienie awangardowych aranżacji – przy wyborze żyrandola warto przyjrzeć się nie tylko jego designowi, ale także materiałowi, z którego został on wykonany. W klasycznym salonie doskonale sprawdzą się drewniane żyrandole retro, z długim chromowanym mocowaniem. Z kolei w pomieszczeniu pełnym kolorów i tekstur lepiej sprawdzą się awangardowe Lampy retro wykonane z plastiku czy metalu.

Lampy retro do przedpokoju

Lampy w stylu retro to nie tylko ciekawe dopełnienie aranżacji salonu – żyrandole w starym stylu doskonale spiszą się także jako oświetlenie przedpokoju czy korytarza. Najlepsze żyrandole retro oświetlające korytarz to takie, które dają dużo, równomiernie rozłożonego światła.

Lampy w stylu retro, które oświetlą przedpokój warto uzupełnić na przykład o kinkiety – połączenie tych dwóch rozwiązań zapewni dokładne i niezwykle efektowne oświetlenie wnętrza.